Wykańczając swoje wymarzone mieszkanie bądź dom często stajemy przed dylematem jakie podłogi zrobić decyzja wcale nie jest prosta, bowiem możliwości jej wiele jak na przykład panele, tradycyjne płytki, marmur, a również i gres. Do tej pory gres wybierany był wyłącznie na zewnątrz z racji swoich właściwości mrozoodpornych jednakże producenci płytek biorąc pod uwagę trwałość gresu oraz możliwości jakie można z nim robić proponują nabywcom gres również do wnętrza w zachwycających kolorach i wzorach. Gres jest nie tylko trwały i mrozoodporny, ale również jest nisko nasiąkliwy dzięki temu doskonale sprawdzi się w kuchni nie tylko nie podłodze, ale we wszystkich newralgicznych wilgotnych miejscach. Dodatkowym atutem gresu jest fakt, iż jest materiałem bardzo trwałym i dodatkowo odpornym na ścieranie, idealnie się sprawdzi posadzka wyłożona gresem w holu, wiatrołapie i wszędzie tam gdzie chodzi się bardzo często.

gres w przedpokoju

Gres posiada szereg jeszcze innych atutów, jednakże kolejnym walorem, który przekonuje do siebie coraz większe grono nabywców jest łatwość utrzymania w czystości oraz przepiękna estetyka i wygląd szczególnie jeśli wybieramy płytki w dużym rozmiarze z połyskiem, salon wyłożony płytkami z gresu prezentuje się szalenie efektownie i wytwornie.

gres salonie

Jego pielęgnacja jest banalna wystarczy delikatny mop i specjalny płyn. Mimo swoich niewątpliwych zalet gres wcale nie jest drogi, a jednak mocno jest nie doceniany przez wielu ludzi. Czas jednakże to zmienić bowiem gres będzie nam służył latami w niezmienionej formie, gdzie przy tradycyjnych płytkach ceramicznych estetyczny wygląd może zanikać już po parunastu miesiącach od użytkowania. Ponadto gres również doskonale się sprawdza na zewnątrz, producenci płytek aktualnie oferują bogatą ofertę przepięknych wzorów i barw gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zainwestować w gres bowiem chyba nikt nie lubi co jakiś czas wymieniać kafelek na nowe, bowiem straciły blask czy mocno się przytarły a z gresem nam to nie grozi bowiem jest to solidny i trwały materiał.