Jak pomalować płytki w łazience?

Możesz łatwo i szybko nadać łazience „metamorfozę” kilkoma warstwami farby. Pokażemy Ci, jak malować płytki w łazience.
Remont łazienki nie musi być projektem, który wyzeruje konto oszczędnościowe. Przejdziesz długą drogę, aby odmienić wygląd starych płytek łazienkowych, to wymaga dobrego przygotowania. Możesz uzyskać dobry efekt zwykłą farbą, jeśli dokonasz gruntownego przygotowania.

Dokładnie umyj płytki

Dobre rezultaty zależą od tego, czy płytki są czyste.
Płytki łazienkowe należy najpierw umyć środkiem do czyszczenia zabrudzeń z wapna. Następnie umyj dwa razy silnym detergentem. W płytkach znajduje się naturalny tłuszcz, który należy zmyć. Na płytce, która nie jest całkowicie czysta, farba będzie łatwiej się łuszczyć.

Wytrzyj i osusz

Kiedy płytki są czyste i suche, czas przeszlifować płytki drobnym papierem ściernym.
To sprawi, że fundament lepiej będzie się trzymał. Możesz użyć papieru ściernego. Pamiętaj, aby wycierać z płytek kurz. Płytki muszą być idealnie czyste.

Podkład

Zaleca się stosowanie podkładu bez pigmentów. Potrzebujemy fundamentu, który przylega najlepiej, jak to możliwe. Po dodaniu do podkładu pigmentów barwiących właściwości są hamowane. Dlatego wybierz czysty podkład i pamiętaj, aby przeczytać o czasie suszenia. Może być mądrze wybrać podkład i farby od tego samego dostawcy.

Wybierz odpowiednią farbę do płytek

Jeśli chcesz mieć jasny kolor na ścianie, wybierz farbę gęstością jak woda. To dlatego, że farba olejna łatwiej zniknie w połysku. Ciemne kolory najlepiej wychodzą w farbach olejnych. Za pomocą wałka nałóż dwie warstwy farby, nie licząc podkładu.

Aby farba była jak najlepiej osadzona na płytkach, zaleca się stosowanie dwuskładnikowej farby epoksydowej.
Dwuskładnikowa farba epoksydowa składa się z dwóch składników: farby i utwardzacza.

Ważne jest, aby dobrze wymieszać te części ze sobą. Użyj również farby szybko, ponieważ szybko schnie. Farba epoksydowa może być również stosowana na podłodze pod prysznicem.

opusmeble.pl

Redakcja SKConstruction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *