Ogród w słoiku – co warto wiedzieć?

Jest ciekawą dekoracją każdego wnętrza oraz cennym skarbem dla każdego, kto lubi się otaczać zielenią. Ogród w słoiku to rozwiązanie, z którego wielu Polaków korzysta bardzo chętnie.

Dlaczego warto założyć taki szklany ogród?

Miniaturowy ogród, zakładany w szklanym słoju lub misie, to modny dodatek do wielu wnętrz oraz szansa na nacieszenie się zielenią dla tych, którzy o tradycyjnym ogrodzie mogą tylko pomarzyć. Szklany ogródek to wspaniała ozdoba każdego wnętrza, a jednocześnie spore wyzwanie dla każdego, kto na taki dodatek postawi. Rośliny, które staną się jego ozdobą, wymagać będą troskliwej opieki, warto jednak poświęcić swój czas na stworzenie takiej dekoracji. Wbrew pozorom stworzenie ogrodu w słoiku nie jest aż tak trudne, a cierpliwość i konsekwentna praca nad taką dekoracją zostaną wynagrodzone ciekawą ozdobą wnętrza.

Co jest potrzebne, by stworzyć szklany ogród?

Przede wszystkim duży słoik, drenaż w postaci gruboziarnistego piasku oraz granulowany węgiel aktywny. Warto też w porę zaopatrzyć się w żyzną ziemię do kwiatów oraz żwirek, który będzie w szklanym ogródku spełniał ważną rolę dekoracyjną. A co z roślinami? Jeśli chcemy założyć ogród w słoiku, powinniśmy postawić na te gatunki roślin, które nie osiągają zbyt wielkich rozmiarów lub dobrze znoszą takie zabiegi, jak przycinanie. Idealnym rozwiązaniem mogą się tu okazać różne gatunki peperomii oraz storczyki, można też postawić na karłowe odmiany skrzydłokwiatu oraz na bluszcz pospolity. Można też postawić na kaktusy oraz różne gatunki paproci, które w szklanym ogrodzie mogą się rewelacyjnie prezentować.

ŻycieRzeczy.pl

Redakcja SKConstruction