Ozdoby na ścianę

Koniec budowy, wnętrza wyremontowane, meble wstawione. Ale co ze ścianami? Często aranżując pokoje mamy problem z dodatkami. Ozdoby na ścianę to idealne rozwiązanie, żeby nadać wnętrzom charakter i wyrazić swój styl. Takie dodatki to najprostsze rozwiązanie, jeśli nie potrafimy zdecydować się na odważniejsze kroki w postaci figur, wazonów i innych przedmiotów, na które często trudno znaleźć odpowiednie miejsce. Ściany to idealne pole do manewru z ozdobami.

Ozdoby na ścianę – jakie wybrać?

Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie miejsce nim przejedziemy do zakupu ozdób. Często wzór, który jest na ścianie, jest ozdobą samą w sobie i dodatkowe przedmioty mogą wprowadzić chaos. Nie przesadzajmy z ilością dodatków. Ozdoby na ścianę najlepiej sprawdzą się na gładkich, czystych powierzchniach. Stonowane kolory, najlepiej farb będą idealnym tłem, na którym błyszczeć będzie nasz dodatek.
Najpopularniejszymi ozdobami na ścianę są lustra i obrazy, ale to nie wszystko, co możemy wykorzystać. Bawiąc się różnymi stylami i metodami ozdabiania wnętrz już z przedmiotów, które znajdują się w naszym domu możemy stworzyć nietuzinkową ozdobę. Chociażby zamiast chować kable od lamp, czy innych urządzeń, możemy przyczepić je w ciekawym ułożeniu na ścianie, co stworzy industrialny look i nada nowoczesności wnętrzu.
Innym, ciekawym sposobem na puste ściany jest stworzenie własnego napisu lub kupienie już gotowych tekstów w sklepie lub Internecie. Taki uroczy cytat lub ważne zdanie łączące się z wspomnieniami lub rodziną będzie miły dodatkiem, który rozgrzeje serca domowników i wywoła uśmiech na ich twarzy. Co więcej, taka ozdoba nie zajmuje w ogóle miejsca!

Ściana sama w sobie może być ozdobą!

Nie potrzeba specjalnych dodatków, aby ozdobić ścianę, jeśli ona sama w sobie będzie ozdobą! Obecnie na rynku dostępna jest masa wzorzystych tapet z ciekawą fakturą, czy farb o różnym działaniu. Na pewno każdy słyszał o tablicówcę, czyli farbie, która zamienia daną powierzchnię w tablicę! Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w pokoju dziecinnym lub w kuchni. Pamiętać trzeba jednak, że kreda pyli, a więc sprzątania będzie znacznie więcej.
Użycie tapety o ciekawej fakturze jest dobrym zabiegiem, aby wyróżnić daną ścianę. Można jej użyć na przykład za telewizorem, czy tylko na jednej ze ścian. Nie tylko tapeta, ale również ceramika świetnie podkreśli daną część pokoju. Płytki znajdziemy w wielu wielkościach, kształtach, wzorach kolorach i fakturach. Panuje tu pełna dowolność! Co więcej, wszystkie te materiały: płytki, farby, tapety; możemy dowolnie mieszać i komponować według własnego stylu i gustu.

Każdy znajdzie ozdobę dla siebie

Dobierając ozdoby na ścianę mamy naprawdę pełną dowolność. Pamiętajmy jednak, że warto zacząć od drobnych zmian, bo często radykalne kroki, jak na przykład wywiercenie dziury w ścianie może stać się później naszym problemem. Lepiej spróbować czegoś mniej ingerującego, jak naklejany napis na ścianie, niż od razu zaczynach od wielkich decyzji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here