3 powody, dla których opłaca się kupić nowe mieszkanie w Lublinie

Decyzja o zakupie mieszkania to jedna z najważniejszych i zarazem najtrudniejszych decyzji w życiu. Jest wiele czynników, jakie trzeba mieć przy tej okazji na uwadze. Lublin to miasto z potencjałem dostrzeganym przez liczne firmy deweloperskie. Oto najważniejsze powody, dla których warto kupić tu mieszkanie.

Atrakcyjne ceny

Aspekt finansowy ma ogromne znaczenie przy wyborze nieruchomości mieszkalnej. W Lublinie średnia cena za 1 m kw. mieszkania wynosi ok. 6600 zł. To dwa razy mniej niż np. w Warszawie, gdzie przeciętne stawki za 1 m kw. już dawno przekroczyły 10 tys. zł. Pod tym względem Lublin prezentuje się niezwykle atrakcyjnie nie tylko na tle stolicy, ale także wielu innych dużych miast, np. Krakowa, Wrocławia, Gdańska czy Poznania.

Bogata oferta deweloperów

Klienci firmy deweloperskiej Orion, którzy zdecydowali się nabyć mieszkanie w Lublinie, podkreślają, że bogata oferta deweloperów daje ogromne do popisu, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego mieszkania. Najlepsza nieruchomość mieszkalna to taka, która spełnia indywidualne wymogi. Deweloperzy realizujący inwestycje w Lublinie proponują klientom różnego rodzaju mieszkania – zaczynając od mini kawalerek, a kończąc na luksusowych apartamentach. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie – bez względu na to, czy mieszkanie ma zaspokajać jego własne potrzeby, czy będzie przeznaczone na wynajem.

Dobre lokalizacje

Deweloperzy budujący nowe osiedla w Lublinie wybierają lokalizacje, które zapewnią lokatorom rozmaite udogodnienia. Liczy się przede wszystkim bliskie sąsiedztwo przystanków komunikacji miejskiej, placówek kulturalnych i oświatowych oraz infrastruktury handlowo-usługowej. Zdarzają się takie sytuacje, kiedy w momencie zakupu mieszkania okolica wydaje się mało atrakcyjna. Trzeba jednak zapoznać się z planami zagospodarowania przestrzennego – niewykluczone, że już za kilka lat otoczenie będzie wyglądać zupełnie inaczej. Ważnymi udogodnieniami są też m.in. place zabaw dla dzieci, zielone tereny rekreacyjne oraz ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Redakcja SKConstruction