4 powody, dla których warto wybrać magazyny do wynajęcia

W wielu miejscach Polski z powodzeniem funkcjonują centra magazynowe, oferujące przedsiębiorcom powierzchnie przemysłowe do wynajęcia. W przeważającej części są to obiekty bardzo nowoczesne, przystosowane do prowadzenia niemal każdego rodzaju działalności. Dzisiaj przedstawiamy 4 powody, dla których warto wybrać magazyny do wynajęcia, by efektywnie prowadzić firmę i optymalizować koszty.

Hale magazynowe – wynajem tańszy niż budowa

Wybudowanie hali magazynowej na własność jest inwestycją wymagającą ogromnego nakładu sił i środków finansowych. Nie chodzi bowiem jedynie o kwestię samego postawienia obiektu. Zazwyczaj konieczne jest również ponoszenie dodatkowych wydatków związanych z zakupem gruntu pod budowę, wykonaniem niezbędnych badań geologicznych, uzyskaniem pozwoleń, zaopatrzeniem w materiały budowlane. Na tego rodzaju inwestycję przedsiębiorstwo musi być zatem dobrze przygotowane – przy czym nie można zapominać o wszelkiego rodzaju losowych sytuacjach i nieprzewidzianych wydatkach, które znacząco podwyższyć mogą wszystkie koszty.

Już istniejące, odpowiednio wykończone hale magazynowe na wynajem to rozwiązanie, które pozwala firmie zaoszczędzić – nawet w perspektywie długoterminowej dzierżawy okazuje się, że koszty najmu pozostają znacznie niższe, aniżeli te związane z samodzielną budową obiektu.

Magazyny do wynajęcia – natychmiastowy dostęp do przestrzeni użytkowej

W biznesie czas jest dosłownie na wagę złota. Przedsiębiorca, który potrzebuje wolnej przestrzeni magazynowej, nie może czekać, aż powstanie nowa hala przemysłowa – potrzebuje natychmiastowego dostępu do wolnej powierzchni, gdzie złożyć może swoje produkty czy też uruchomić linię produkcyjną.

Bez względu na to, czy takie obiekty są wykorzystywane jako magazyny samoobsługowe, czy też stanowić będą podstawę do prowadzenia ogólnie rozumianej działalności przemysłowej, hale do wynajęcia są budynkami gotowymi do użytku praktycznie od razu po podpisaniu umowy. Co więcej, administratorzy takich powierzchni, czyli firmy świadczące usługi związane z udostępnianiem magazynów do wynajęcia, są w stanie dostosować (w określonym stopniu) swoje obiekty do wymogów klientów.

Nowoczesne hale magazynowe są ponadto stosownie wyposażone w niezbędne elementy takie, jak energooszczędne oświetlenie typu LED, systemy przeciwpożarowe, strefy parkingowe i monitoring, dzięki którym prowadzenie działalności w magazynach do wynajęcia staje się jeszcze prostsze.

Elastyczność – wykorzystujesz powierzchnie magazynowe tak, jak potrzebujesz

Biznes ma różne oblicza – możesz działać w dowolnym sektorze i branży. Decydując się na korzystanie z hal przemysłowych na wynajem nie musisz ograniczać się w swoich planach. Tego rodzaju powierzchnie są bowiem udostępniane dla praktycznie każdego rodzaju przedsiębiorstw, pracujących w różnych obszarach. Tym samym hale magazynowe mogą być wykorzystywane jako:

  • centra danych (data center),

  • centra logistyczne i logistyczno-spedycyjne,

  • powierzchnie produkcyjne,

  • typowe magazyny samoobsługowe (w tym magazyny wysokiego składowania) dla branży e-commerce, firm kurierskich oraz przewoźników.

Elastyczność obejmuje również kwestię samej umowy – długość jej trwania można dostosować do indywidualnych potrzeb, co przekłada się na możliwość optymalizowania kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Wybierasz dogodną lokalizację i poszerzasz swoje zasięgi

Jako przedsiębiorca chcesz wkroczyć ze swoją ofertą na nowe obszary? Magazyny do wynajęcia, umiejscowione w interesującej Cię lokalizacji, pozwolą Ci, z zachowaniem dużych oszczędności, wejść na nowe rynki. Co więcej, często takie obiekty przemysłowe stawiane są w regionach dogodnych także pod względem zatrudniania pracowników – co również prowadzi do znacznego podniesienia Twoich szans na odniesienie sukcesu.

Hale magazynowe, często zabudowane w postaci większego centrum magazynowego, są również odpowiednio skomunikowane z najważniejszymi trasami dojazdowymi. To kolejny czynnik będący odzwierciedleniem zalet, jakie przynosi możliwość wynajmu powierzchni magazynowych.

Materiał zewnętrzny

Redakcja SKConstruction