Bezpieczny, ciepły dom dzięki nowoczesnym oknom i roletom

Dom – to słowo większości z nas kojarzy się z bezpieczeństwem, ciepłem, miejscem, w którym zawsze można znaleźć schronienie – zarówno przed zimnem, niepogodą, jak i wszystkim, co nam zagraża. Nowoczesne mieszkania, a także budynki jednorodzinne nierzadko wyposażone są w wiele udogodnień, dzięki którym codzienne życie staje się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Tym, co w dużej mierze decyduje o komforcie użytkowania domu, jest stolarka okienna, ale też jej dodatkowe wyposażenie, np. rolety zewnętrzne. Na co warto zwrócić uwagę, decydują się na zakup tych produktów?

Dlaczego dobrej jakości okna PCV to podstawa?

Miejscami, przez które z domu ucieka najwięcej ciepła, są oczywiście okna i drzwi. Nieszczelna stolarka powoduje nie tylko nieprzyjemne przeciągi, ale również naraża mieszkańców na wyższe rachunki za ogrzewanie. Stąd też, już na etapie budowy domu, warto zadbać o dobrej jakości okna, np. z profilem Veka Softline 82 MD, które oferują 7-komorową ramę i 6-komorowe skrzydło zapewniające doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną. Nie bez znaczenia jest również nie tylko szczelność okna, ale także to, aby zachodziła w nim mikrowentylacja, co zagwarantuje odpowiedni obieg powietrza w pomieszczeniach i zapobiegnie gromadzeniu się w nich niebezpiecznej wilgoci.

Okna PCV na każdą pogodę i porę roku

Wybierając okna PCV do domu lub mieszkania, musimy mieć na uwadze nie tylko ich estetykę, ale też to, czy są bezpieczne. Wiele włamań połączonych z kradzieżami dokonuje się właśnie przez okna, stąd też dobrze, aby były one wyposażone np. w wysokiej jakości, wytrzymałe i trudne do sforsowania profile, które oferują nowoczesne modele okien PCV. Legnica, Lubin, Wrocław – niezależnie od tego, gdzie znajduje się nasz dom i jaki ma charakter – czy jest to budynek jednorodzinny, czy mieszkanie w bloku, warto zadbać, by był bezpieczny. Zaczepy antywyważeniowe to jednak nie wszystko. Blokada błędnego obrotu klamki czy też zabezpieczenie przed niekontrolowanym zamykaniem się uchylonych skrzydeł sprawiają, że takie okna są bardziej przyjazne dla użytkownika i chronią go przed przypadkowym zranieniem.

Rolety zewnętrzne – świetny wybór do domu w Lubinie i innych miastach zachodniej Polski

Od tego, jak ciepły będzie nasz dom, zależy także to, w jakim regionie kraju został wybudowany. Nie od dziś wiadomo, że południowo-zachodnia Polska charakteryzuje się bardziej zmiennym klimatem niż jej pozostałe części. Zimy są tu o mroźniejsze, bardziej śnieżne, a lata gorętsze, natomiast ewentualne burze czy wichury – o wiele gwałtowniejsze. Stąd też dobrym wyborem może być zamontowanie dodatkowych elementów wyposażenia, takich jak rolety. Lubin, ale też położone niedaleko niego miejscowości nieraz były nawiedzane przez gwałtowne zjawiska atmosferyczne, ulewne deszcze, silne gradobicia czy wiatry. Tymczasem – takie rolety pozwolą nie tylko zapewnić dodatkową barierę przed silnymi, zimnymi podmuchami lub upałem, ale też wyciszą wnętrze, pozwalając – niezależnie od pogody za oknem na efektywny wypoczynek.

Redakcja SKConstruction