Tutaj jesteś

Co przemawia na korzyść zakupu gotowego mieszkania od dewelopera?

29 listopada, 2021 Nieruchomości korzyść zakupu gotowego mieszkania

Każdy, kto decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera, ma do wyboru dwie opcje: lokal w stanie deweloperskim lub wykończony pod klucz. W większości przypadków pada na ten pierwszy wariant, niemniej zdecydowanie warto wziąć pod uwagę również i drugie rozwiązanie.

Mieszkanie pod klucz – oszczędność czasu

Jak podkreślają klienci firmy deweloperskiej Ronson, największą korzyścią wynikającą z zakupu gotowego mieszkania od dewelopera jest oszczędność czasu. W tego typu umowach określony jest konkretny termin ukończenia inwestycji. Deweloperzy dokładają wszelakich starań, aby nie przekroczyć tych terminów, ponieważ w przeciwnym razie płacą odsetki karne. Zrozumiałe jest zatem, że zależy im na ukończeniu przedsięwzięcia na czas. Osoby kupujące gotowe mieszkania nie muszą martwić się o kwestie związane z zakupem materiałów budowlanych czy znalezieniem ekipy remontowej i projektanta wnętrz etc. Tym wszystkim zajmuje się deweloper. Klient wybiera tylko odpowiedni pakiet wykończeniowy i czeka na oddanie mieszkania do użytku.

Mieszkanie pod klucz – oszczędność pieniędzy

Cena mieszkań wykończonych pod klucz jest z reguły wyższa niż cena nieruchomości w stanie deweloperskim. Trzeba jednak pamiętać o zaletach, jakimi odznaczają się gotowe mieszkania. Wrocław to doskonały przykład lokalizacji, gdzie oferta w tym zakresie jest bardzo bogata. Cena za gotowe mieszkanie jest podana w umowie i nie ulega zmianom. Nie ma ryzyka przykrych niespodzianek, jak to często bywa w przypadku lokali w stanie deweloperskim, gdy np. remont się przedłuża i generuje dodatkowe, nieplanowane wydatki.

Mieszkanie pod klucz – bez remontów przez długie lata

Obecnie inwestycje deweloperskie są realizowane przy użyciu nowoczesnych technologii oraz wysokogatunkowych materiałów. To sprawia, że mieszkania przez wiele lat nie wymagają żadnych poważnych remontów. Wypada też przypomnieć, że koszty utrzymania nowych mieszkań są niższe, niż ma to miejsce w przypadku mieszkań z rynku wtórnego. Poza tym objęte są one rękojmią i gwarancją.

okulary korekcyjne

admin

Nasz zespół tworzy treści, które obejmują nie tylko budownictwo, ale również tematy związane z nieruchomościami, wystrojem wnętrz i ogrodów, a także przemysłem budowlanym. Nasi redaktorzy to eksperci w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe i szeroką wiedzę. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom wartościowych i merytorycznych artykułów, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji i dostarczają inspiracji do realizacji własnych projektów. Każdy artykuł jest starannie przygotowany i weryfikowany, aby spełniał najwyższe standardy jakości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?