Tutaj jesteś

Czy poleasingowe maszyny rolnicze to dobry wybór?

25 maja, 2022 Przemysł


Obecnie w rolnictwie korzysta się z różnych sprzętów. Odpowiednie wyposażenie pozwala nam bowiem lepiej wykonywać prace związane z uprawianiem ziemi. Niestety większość rolników nie jest w stanie nabyć nowych maszyn głównie ze względu na ich cenę. Dlatego dobrym rozwiązaniem wydają się rozmaite aukcje poleasingowe, gdzie można kupić potrzebne urządzenia za znacznie niższe stawki.

Sprzęt rolniczy pochodzący z umowy leasingowej

Konieczność zakupu wielu sprzętów do swojego gospodarstwa przerasta możliwości finansowe większości rolników. Nic zatem dziwnego, że liczne grono osób decyduje się obniżyć koszty takich transakcji. Niezawodne w tym przypadku są urządzenia poleasingowe. Tego typu maszyny pochodzą od osób, które użytkowały je na zasadach umowy leasingowej i nie zdecydowały się wykupić sprzętu na stałe. Sprzedaż odbywa się z reguły w formie aukcji internetowych z ustaloną kwotą minimalną. Dzięki temu mamy szansę nabyć potrzebne urządzenia w znacznie niższej cenie, porównując ją do stawki, z jaką musimy się liczyć, kupując nowe narzędzia. 

Dobra jakość nabywanych urządzeń 

Kupując urządzenia takie jak pługi, agregaty czy brony pochodzące „z drugiej ręki” wielu rolników ma obawy o ich stan. Używany sprzęt pomimo niskiej ceny może bowiem generować dodatkowe koszty związane z koniecznością wykonywania licznych napraw. Na szczęście nabywając sprzęt rolniczy pochodzący z umowy leasingowej, możemy być pewni, że narzędzie nie jest zbyt mocno zużyte. Większość z takich kontraktów ma stosunkowo krótki termin, dlatego wylicytowane maszyny są w bardzo dobrym stanie technicznym oraz wizualnym. Co więcej, przedsiębiorstwa leasingowe nakładają na swoich klientów obowiązek oddania urządzenia bez żadnej usterki. Każde narzędzie jest więc skrupulatnie sprawdzane, zanim trafi na konkretną aukcję. Oczywiście w tym przypadku warto pamiętać, aby korzystać z ofert sprzedaży przygotowywanych przez renomowane firmy jak np. https://www.klaravik.pl/. Takie organizacje współpracują tylko z zaufanymi kontrahentami, co gwarantuje nam solidny produkt w atrakcyjnej cenie. 

Troska nie tylko o swoje finanse

Pozyskiwanie używanych maszyn rolniczych w ramach aukcji poleasingowych pozwala zatroszczyć się nam nie tylko o swój budżet. Tego typu transakcje są bowiem korzystne także dla środowiska naturalnego. Produkowanie nowych sprzętów z reguły wiąże się z wytwarzaniem różnego rodzaju zanieczyszczeń. Dlatego kupując narzędzia z rynku wtórnego, sprzyjamy zmniejszeniu emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Jak widać poleasingowe maszyny rolnicze, mają wiele zalet. Warto więc zdecydować się na ich zakup, gdy prowadzimy gospodarstwo rolne. 

 

Jak dobrać odpowiednią chemię do pielęgnacji basenu stelażowego

admin

Nasz zespół tworzy treści, które obejmują nie tylko budownictwo, ale również tematy związane z nieruchomościami, wystrojem wnętrz i ogrodów, a także przemysłem budowlanym. Nasi redaktorzy to eksperci w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe i szeroką wiedzę. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom wartościowych i merytorycznych artykułów, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji i dostarczają inspiracji do realizacji własnych projektów. Każdy artykuł jest starannie przygotowany i weryfikowany, aby spełniał najwyższe standardy jakości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?