Każde mieszkanie można urządzić w wybranym stylu – na przykład nowoczesnym, rustykalnym, boho, loftowym czy glamour. Ogromne znaczenie mają w jego wykończeniu dodatki – w tym tekstylne.

Tekstylia do wnętrz glamour

Do salonu czy sypialni urządzonej w stylu glamour pasują m.in. białe lub beżowe poszewki na poduszki wykończone złotą nicią, ekskluzywny komplet pościeli z bawełny egipskiej lub makosatyny, zasłony z weluru lub aksamitu, a także stylowe narzuty na łóżko.

W takich wnętrzach królują spokojne odcienie – jak biel, beż, odcienie szarości oraz zgaszone pastele. Warto też pamiętać o błysku oraz złocie – pasować będą m.in. oryginalne poszewki na poduszki, oświetlenie, ramy obrazów, drobne wykończenia mebli.

Tekstylia do wnętrz boho

We wnętrzach w stylu boho powinny zagościć poduszki czy narzuty z frędzlami – to absolutny must have! Co jakiś czas można zmienić poszewki na jaśki, aby dodać innego koloru i powiewu pomieszczeniu. Boho to głównie kolory ziemi, ale wskazane są też energetyczne elementy, które można dodać właśnie za pomocą tekstyliów.

Wśród innych akcesoriów będą m.in. wiklinowe kosze, donice, wazony, łapacze snów i tekstylia w etniczne wzory. Połączenie kontrastowych barw i oryginalnych wzorów to wyznaczniki wnętrza w stylu boho. Dzięki nim można uzyskać niepowtarzalną stylizację, łączącą rożne style – m.in. etno, retro, modern itd.

Tekstylia do wnętrz rustykalnych

Styl rustykalny jest pełen prostoty, naturalności, ciepła i sielskiego klimatu, który sprzyja chwilom relaksu. Nie ogranicza się on jednak do wyboru odpowiednich mebli – trzeba jeszcze znaleźć pasujące dekoracje. Będzie pasować właściwie wszystko, co ma starodawny charakter.

Wiklinowe meble i kosze, beżowe poszewki na poduszki, lampy, papierowe pudełka, patery z kloszem, drewniane stojaki i naczynia to kilka z pomysłów na dodatki do wnętrza rustykalnego. Warto też pamiętać o roślinach, które będą wyjątkową dekoracją. Styl ten lubi tzw. bibeloty – nie musisz się ograniczać w doborze najróżniejszych akcesoriów.

Tekstylia do wnętrz nowoczesnych

Nowocześnie urządzone mieszkania zwykle mają minimalistyczny charakter – nie należy przesadnie ich dekorować. Rolę ozdoby będzie pełniło oświetlenie oraz podstawowe dodatki tekstylne – jak poszewki, koc, narzuta czy zasłony.

Poza tym warto zachować umiar – można powiesić modernistyczny obraz, ustawić designerską donicę z rośliną czy też wybrać nieco odważniejsze zasłony. Sprawdzi się także eleganckie szkło, metal i drewno – połączenia tych tworzyw dodadzą całości charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here