Dlaczego warto zdecydować się na kontenery magazynowe?

Różnego rodzaju prace w terenie z użyciem specjalistycznego sprzętu wiążą się z pewnymi ograniczeniami. Każdorazowe dowożenie drogich narzędzi na plac może jednak sporo kosztować (nie tylko pieniędzy, ale też czasu oraz wysiłku), dlatego warto postawić na solidne zabezpieczenie mienia na miejscu pracy. Jak to zrobić? Z pomocą nowoczesnych kontenerów magazynowych wyposażonych w system CCTV.

Technologie wykorzystywane w kontenerach przemysłowych

Standardowym rozwiązaniem wykorzystywanym na rozmaitych placach budowy są kontenery biurowe i socjalne, które zapewniają pracownikom taki sam standard obsługi jak w siedzibie firmy. Tego typu obiekty zwykle wyposażone są w okna i pozbawione są zabezpieczeń antywłamaniowych, dlatego nie sprawdzają się w przypadku potrzeby przechowywania cennych materiałów albo narzędzi. Wystarczy, że włamywacz zajrzy przez szybkę, by dowiedzieć się, jaka jest zawartość kontenera, a sforsowanie drzwi także nie stanowi wyzwania. Chcąc skutecznie ochronić mienie przed kradzieżą, dobrze jest zdecydować się na kontener przemysłowy naszpikowany nowoczesnymi technologiami.

Podstawowym rozwiązaniem zarówno w dużych, jak i małych kontenerach magazynowych są systemy alarmowe oraz CCTV. Łącznie obiekt obserwuje 5 kamer (z zewnątrz i w środku), a oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest rejestrator, oświetlenie LED, czujka ruchu, możliwość podglądu telefonicznego przez całą dobę czy opcje rozbudowy o np. fotowoltaikę. Pod wieloma względami taki kontener przypomina sejf, w którym bezpiecznie przechowasz drogie elektronarzędzia, przyrządy pomiarowe czy rzeczy osobiste pracowników.

Jakie zastosowanie mają kontenery magazynowe i przemysłowe?

Sprzedaż kontenerów magazynowych powinna zainteresować nie tylko kierowników budowy czy inwestorów budowlanych. Antywłamaniowe schowki równie dobrze mogą sprawdzić się podczas prac archeologicznych do zabezpieczenia znalezisk oraz narzędzi, albo w czasie prac geologicznych do przechowania przyrządów pomiarowych czy dokumentacji. Dzięki swojej lekkości i mobilności mogą w dowolnym miejscu stanąć na kilka dni, sześć miesięcy lub nawet rok, do czego nie jest potrzebne zezwolenie na budowę. W metalowym, antywłamaniowym schowku możesz bezpiecznie trzymać materiały budowlane i wykończeniowe, które z różnych przyczyn muszą poczekać, aż zostaną wykorzystane.

Dzięki zabezpieczeniom antywłamaniowym, lekkości oraz mobilności kontenery magazynowe i przemysłowe doskonale sprawdzają się do przechowywania rozmaitych przedmiotów w każdym możliwym miejscu, w którym budowa stałej konstrukcji nie ma sensu. Chcąc poznać więcej szczegółów dotyczących sprzedaży albo wynajmu takich kontenerów, skontaktować się można z fachowcami, na przykład firmą ALARM TECH.

Redakcja SKConstruction