Dlaczego warto zdecydować się na oświetlenie LED?

Dobór odpowiedniego oświetlenia jest bardzo istotną kwestią. Dobre rozmieszczenie punktów świetlnych tworzy przytulny klimat i pozwala na zaakcentowanie ważnych części pokoju. Jak wybrać oświetlenie? Na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie LED – w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

Żarówki LED cieszą się od paru lat dużą popularnością. Można znaleźć wiele żyrandoli, lamp, halogenów z żarówkami LED, które są przede wszystkim energooszczędne. W oświetleniu LED mogą być zamontowane różne żarówki. Żarówka G4 LED, GU10, E27 czy E14 to tylko niektóre z propozycji. Tak duży wybór pozwala na umieszczenie oświetlenia LED w każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzi się w salonie, sypialni, przedpokoju, łazience, czy kuchni. Oczywiście należy pamiętać, aby wybrać odpowiednią moc oraz ilość punktów świetlnych tak, aby można było bez problemu funkcjonować po zapadnięciu zmroku w każdym wnętrzu.

Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie?

Dobrze dobrane oświetlenie powinno pasować do wnętrza. Oprawy świetlne w nowoczesnym i minimalistycznym stylu powinny być proste i nierzucające się w oczy. W stylu ludwikowskim sprawdzą się eleganckie żyrandole z ozdobnymi kryształkami. W kuchni należy pamiętać o oświetleniu blatów roboczych, a w łazience o zamontowaniu lampki nad lustrem. W sklepach wybór różnych rodzajów lamp i żarówek jest duży, dlatego warto przed zakupem dokładnie przemyśleć, jakie światło i ile punków świetlnych będzie niezbędna w danym pomieszczeniu. Dostępne są żarówki o ciepłej i zimnej barwie. Ciepłą zdecydowanie należy wybrać do salonu i sypialni. Jest to także dobre światło do gabinetu czy kuchni. Zimną barwę można wybrać do przedpokoju lub łazienki. Najlepiej, aby było to dodatkowe światło, które będzie używane w niektórych sytuacjach. Należy pamiętać, że oprawy oświetleniowe w łazience muszą być odporne na wilgoć i wodę. W kuchni montując oświetlenie nad blatem przy kuchence, należy wybrać oprawę, która się nie nagrzewa i będzie odporna na wysokie temperatury.

Oświetlenie LED – zalety

Oświetlenie LED jest bardzo popularne ze względu na niski pobór prądu. Jest to oświetlenie energooszczędne, a zarazem przyjazne środowisku. Można zaoszczędzić sporo na rachunkach za prąd. Dodatkowo żarówki LED charakteryzują się długą żywotności i nie przegrzewają się. Wśród oświetlenia LED-owego można znaleźć także taśmy LED-owe, którymi doskonale można uzupełnić aranżację wnętrz. Dostępne są one z pilotem z możliwością zmiany barwy światła. Doskonałym wyborem są także listwy LED, które można zamontować w kuchni lub w witrynach meblowych.

Redakcja SKConstruction