Gdzie kupić regały magazynowe i dlaczego warto postawić na sprawdzonego dystrybutora?

Trudno byłoby sobie wyobrazić jakikolwiek magazyn pozbawiony regałów. To dzięki nim możemy utrzymać porządek w magazynie, zapewnić niezaburzoną rotację towarów oraz wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy. Wybór regałów magazynowych jest dziś tak duży, że bez problemu można je dopasować do swoich potrzeb oraz specyfiki prowadzonego biznesu (w tym rodzaju składowanych towarów). Ważne pytanie brzmi jednak: gdzie kupić regały magazynowe? W naszym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto postawić na ofertę sprawdzonego, renomowanego dystrybutora. 

Perfekcyjne dopasowanie regałów do magazynu 

Największą korzyścią wynikającą z zakupu regałów magazynowych od bezpośredniego dystrybutora jest gwarancja maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Dystrybutor dobierze regały w taki sposób, aby idealnie wpasowały się w istniejący magazyn i pomieściły tyle towarów, ile potrzebuje inwestor, przy jednoczesnym zachowaniu wygody korzystania z magazynu. 

Dodajmy do tego fachowe doradztwo dystrybutora regałów, co będzie szczególnie cenne w sytuacji, gdy sam do końca nie wiesz, jakie regały magazynowe będą dla Ciebie optymalne. Bezpośredni dostawca regałów różnych producentów przenalizuje Twoje potrzeby, w tym rodzaj składowanych w magazynie towarów i zaproponuje odpowiednie regały: paletowe, wysokiego składowania, półkowe, przepływowe, wjezdne czy wspornikowe. 

Indywidualnie dobierane parametry regałów 

Regały magazynowe zawsze należy dobierać pod kątem specyfiki danego magazynu (jego architektury) oraz tego, co planujemy na nich przechowywać i w jaki sposób ma być realizowany załadunek/rozładunek towarów. 

Zamawiając regały magazynowe od bezpośredniego dystrybutora masz możliwość zażyczenia sobie dostarczenia takich konstrukcji, które idealnie odpowiadają na Twoje potrzeby. Przykładowo: jeśli wiesz, że w Twoim magazynie sprawdzą się regały wspornikowe, to możesz od razu przekazać dostawcy swoje oczekiwania w zakresie obciążenia czy głębokości pola.  

Gwarancja wysokiej jakości wykonania regałów 

Renomowany dostawca regałów magazynowych nie może sobie pozwolić na jakościowe wpadki. Dlatego oferuje regały wyłącznie znanych, sprawdzonych producentów. To automatycznie daje Ci pewność, że inwestujesz w jakość. Nie zapominajmy, że na regałach często składuje się bardzo cenne towary, w tym powierzone przez klientów, dlatego zakup konstrukcji niewiadomego pochodzenia stanowi zbyt duże ryzyko.  

Możliwość kupienia używanych, sprawdzonych regałów magazynowych 

Regały magazynowe, zwłaszcza specjalnego przeznaczenia, to dość kosztowne konstrukcje. Nie każda firma może sobie pozwolić na zamówienie regałów do indywidualnej produkcji. Jeśli jednak alternatywą miałby być zakup regałów z nieznanego źródła, wykonanych z bardzo słabych materiałów, to rozważ jeszcze inną opcję – regały używane.

Czołowi dystrybutorzy oferują regały magazynowe z drugiej ręki, które oczywiście przed sprzedażą są dokładnie sprawdzane pod kątem parametrów wytrzymałościowych, stanu technicznego, a w razie potrzeby także modernizowane. Kupując takie regały magazynowe z jednej strony sporo zaoszczędzisz, a z drugiej zyskasz pewność, że magazynujesz towary w sposób bezpieczny. 

Wybierz polecanego dystrybutora regałów magazynowych 

Zakup regałów magazynowych to inwestycja obliczona na wiele lat. Tym bardziej warto skupić się tutaj na kryterium jakości wykonania, a tym samym trwałości regałów. Jest to ściśle uzależnione od wyboru konkretnego producenta. 

Jednym z najbardziej renomowanych dystrybutorów regałów magazynowych jest LTM (https://www.ltm-regaly.pl/regaly-magazynowe/). To firma z wieloletnim doświadczeniem, specjalizująca się w sprzedaży regałów do profesjonalnego użytku. LTM kładzie szczególny nacisk na jakość wykonania regałów, dlatego oferuje konstrukcje posiadające certyfikaty zgodności z normami FEM oraz EN 15512. 

Więcej o tym, dlaczego warto postawić na regały magazynowe od LTM przeczytasz na stronie https://www.ltm-regaly.pl

Redakcja SKConstruction