Mieszkanie czy dom, nawet taki bez dywanów czy wykładzin czasem wymaga dokładnego czyszczenia. Do usunięcia kurzu i wielu innych zanieczyszczeń doskonale nada się odkurzacz, jednak jaki warto kupić? Dzisiejszy rynek oferuje wiele ciekawych propozycji, jednak która sprosta naszym oczekiwaniom? Przekonaj się, na co zwrócić uwagę w trakcie podejmowania decyzji!

  1. Najlepszy ranking odkurzaczy na rynku
  2. Parametry, które warto wziąć pod uwagę w trakcie zakupu odkurzacza

Najlepszy ranking odkurzaczy na rynku 

Ranking odkurzaczy znajdujący się na stronie inernetowej https://www.oleole.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-odkurzaczy.bhtml zawiera aktualne zestawienie najlepszych odkurzaczy w 2020 roku. Ranking ten bierze pod uwagę różne modele i marki odkurzaczy, wśród których można znaleźć między innymi: Electrolux UltraOne EUO93DB, Electrolux EUS8ANIMAL, Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO, Thomas MultiClean X10 Parquet, Amica Bagio Eco VM 3046 i wiele innych. Odkurzacze te różnią się między sobą typem produktu, parametrami oraz funkcjonalnością. To tylko część cech charakterystycznych, jakie zostały uwzględnione w przedstawionym zestawieniu. Z pewnością okaże się ono niezwykle pomocne w trakcie wyboru nowego odkurzacza! Wybierz swojego faworyta, który doskonale posprząta Twoje mieszaknie!

Parametry, które warto wziąć pod uwagę w trakcie zakupu odkurzacza

Przede wszystkim poszukiwania nowego odkurzacza powinno się rozpocząć od wyboru typu tego produktu, gdyż na rynku dostępne są miedzy innymi: workowe, bezworkowe, wodne, piorące, pionowe i ręczne. Modele te różnią się funkcjonalnością, komfortem użytkowania oraz ceną eksploatacji. Kolejnym parametrem, jaki należy wziąć pod uwagę jest moc urządzenia do sprzątania. Im wyższa moc, tym lepsza siła ssania odkurzacza i efektywność sprzątania. W odkurzaczach montowane są różnego rodzaju filtry, jak: mikroflitr, filtr HEPA czy filtr wodny. Warto wybrać filtr HEPA lub wodny, zwłaszcza gdy wśród domowników są alergicy. Oba filtry bardzo dobrze gromadzą przede wszystkim drażniący kurz. Dodatkowe parametry, które warto wziąć pod uwagę w czasie zakupu nowego odkurzacza to: waga urządzenia, długość kabla, pojemność zbiornika na odpady oraz głośność pracy danego modelu. W zależności od potrzeb, dobrze jest gdy odkurzacz posiada dodatkowe nasadki i szczotki ułatwiające sprzątanie. Dzięki temu można w bardzo dokładny sposób wysprzątać szczeliny, dywan z dłuższym włosiem czy wybierając szczotkę dwu-funkcyjną posprzątać całe mieszkanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here