Jakie drzwi zewnętrzne do garażu wybrać?

Garaż to ważne pomieszczenie w każdym domu, szczególnie w domostwie, w którym właściciele posiadają samochód. Drzwi garażowe powinni być dobrane tak, aby ich estetyka współgrała z całością budynku. Poza względami estetycznymi ważne są kwestie praktyczne. Drzwi przede wszystkim muszą dawać gwarancję bezpieczeństwa. Który rodzaj drzwi spełni wszystkie warunki?

Drzwi garażowe – na co zwrócić uwagę?

Wybierając drzwi zewnętrzne do garażu pierwszym krokiem jest zwrócenie uwagi na kwestie estetyczne, czyli dobranie wzornictwa, koloru czy rodzaju. Każdy posiada własne preferencje dlatego dokonanie wyboru na tym etapie nie powinno sprawić większego problemu. Schody zaczynają się w momencie kiedy uwagę trzeba zwrócić na parametry. Należy pamiętać, że brama garażowa musi mieć co najmniej 2 metry wysokości, oraz 2,4 m szerokości. Ważne aby trzymać się tych wytycznych jeżeli zależy nam na komforcie oraz bezpieczeństwie.

Kolejną istotną kwestią jest określenie budżetu na zakup drzwi garażowych. Decydując się na najwyższą jakoś produktu musimy liczyć się z kosztami. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na kupno bramy w pakiecie z klamką, zamkiem, napędem oraz montażem. Dzięki temu wydamy o wiele mniej pieniędzy.

Warto także wybrać sprawdzonych producentów. Przed zakupem należy dowiedzieć się o wszystkich najważniejszych informacjach dotyczących wybranego przez nas modelu. Istotne jest to czy brama działa głośno lub czy ma tendencję do blokowania się. Z czasem takie mankamenty mogą stać się uciążliwe.

Drzwi boczne hormann do garażu  to praktyczne rozwiązanie. Drzwi producenta zapewniają bezproblemowy i szybki dostęp do wnętrza garażu.

Rodzaje drzwi zewnętrznych garażowych

Drzwi zewnętrzne do garażu dostępne są na rynku w wielu rodzajach. Każdy na pewno znajdzie bramę, która spełni jego oczekiwania.

Najstarszy typ to drzwi rozwierane, które otwierają się na boki. Na zamontowanie tej bramy potrzeba jednak dużo miejsca. Dużym plusem jest fakt, iż cena takich drzwi jest stosunkowo niska, w porównaniu do innych rodzajów.

Brama garażowa segmentowa to idealne rozwiązanie w momencie kiedy dysponujemy małą ilością miejsca. Dzięki temu, iż brama wysuwa się do góry nie zajmuje dużo przestrzeni. Ze względu na to brama sprawdzi się w gospodarstwie gdzie wyjazd z garażu jest bezpośrednio na ulicę. Wyróżnia je trwałość oraz komfort używania.

Brama garażowa uchylna jest tańszym rozwiązaniem, z tego względu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Drzwi tego rodzaju gwarantują wysoki poziom izolacji termicznej oraz akustycznej. Brama może jednak zostać wykorzystana w momencie kiedy garaż przeznaczony jest dla jednego samochodu, dlatego, że szerokość bram uchylnych nie przekracza trzech metrów.

Brama garażowa rolowana nie jest aż tak częstym wyborem klientów. Głównie przez swoją wysoką cenę. Mechanizm działania bramy porównać można do rolet okiennych. Ogromną zaletą drzwi garażowych jest wygoda w używaniu, a także odporność na korozję. Brama posiada zabezpieczenia, które gwarantują bezpieczeństwo na wysokim poziomie.

Redakcja SKConstruction