Kinkiety w pokoju dziecka alternatywą dla tradycyjnych lampek nocnych?

Oświetlenie to bardzo ważny element wyposażenia dziecięcego pokoju. Wprowadza do pomieszczenia odpowiedni nastrój i pomaga wyznaczyć w nim poszczególne strefy. Na rynku dostępnych jest wiele jego rodzajów – w tym kinkiety.

Kinkiety w pokoju dziecka – jaką rolę spełniają?

Kinkiety to popularny typ lamp wybieranych do dziecięcego pokoju. Spełniają one w pomieszczeniu rolę dodatkowego oświetlenia, które przydaje się w wielu sytuacjach, n[. podczas nocnego karmienia niemowlaka, przy układaniu dziecka do snu czy w trakcie czytania. Kinkiety można montować pojedynczo lub po kilka sztuk. Sporo w tym momencie zależy od pomysłu na aranżację pokoju dziecka.

Nowoczesne czy klasyczne – które kinkiety są lepsze?

Na postawione powyżej pytanie nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny, ponieważ kluczowe znaczenie ma tutaj stylistyka danego pomieszczenia. Rodzice nierzadko decydują się na klasyczne aranżacje z uwagi na ich uniwersalność i ponadczasowość. Warto jednak pamiętać, że w tak urządzonych pomieszczeniach nowoczesne kinkiety mają rację bytu – trzeba tylko zastanowić się nad wyborem stosownych modeli. Dostępne w sklepie Centrum Światła lampy Philips cechuje wyjątkowy i oryginalny design – kinkiety te z powodzeniem odnajdą się z różnych aranżacjach.

Moc światła ma znaczenie!

Wybierając kinkiety do pokoju dziecka, trzeba mieć na uwadze nie tylko ich wygląd, ale także walory użytkowe. Najważniejsze jest to, aby dzięki oświetleniu w pomieszczeniu panowała przyjemna atmosfera. Obecność kinkietów powinna zatem wprowadzać do aranżacji ciepło, dzięki czemu dziecko będzie się w swoim pokoju czuło dobrze. Wskazane jest, żeby światło emitowane przez kinkiety było łagodne i nie męczyło oczu – wówczas jest w stanie zastąpić światło rzucane przez tradycyjne lampki nocne.

Ogromną zaletą kinkietów jest to, że można je montować w pokojach zarówno małych, jak i starszych dzieci. Są idealne do niedużych pomieszczeń, gdzie ze względu na ograniczoną powierzchnię nie można sobie pozwolić na ustawienie zbyt wielu lamp na podłodze czy na meblach.

https://centrumswiatla.pl/pl/c/Pokoj-dzieciecy/102

Redakcja SKConstruction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *