Dom
Tutaj jesteś

Kocioł grzewczy Major – dlaczego warto ogrzewać dom kotłem elektrycznym?

18 grudnia, 2023 Dom Kocioł grzewczy Major


Każdy dom potrzebuje wysokiego zapotrzebowania na ciepło. Dla budynków o standardowej powierzchni idealnie się nada kocioł elektryczny. Takie rozwiązanie jest komfortowe i ekonomiczne. Z tego względu stanowi doskonałą alternatywę do tradycyjnych urządzeń, których materiałem grzewczym są paliwa stałe, gaz lub olej. Dlaczego warto wybrać kocioł grzewczy elektryczny? Jaki model będzie najlepszym wyborem? Wiele argumentów przemawia za zastosowaniem nowoczesnego kotła elektrycznego Major.

Czym charakteryzuje się kocioł elektryczny Major?

Urządzenie pochodzi od producenta armatury hydraulicznej, firmy Elterm. Producent oferuje różne modele kotła elektrycznego, które różnią się mocą. Dzięki doskonałym parametrom technicznym kocioł elektryczny grzewczy świetnie się sprawdzi do ogrzewania wody w układach zamkniętych i otwartych centralnego ogrzewania.

Kocioł grzewczy Major jest nowoczesnym urządzeniem przystosowanym także do ogrzewania podłogowego. Można go wykorzystywać na wiele sposobów. Może stanowić główne źródło ciepła lub stanowić dodatkowy wariant ogrzewania. Urządzenie może współpracować z automatyką innych źródeł ciepła, np. kotłem na paliwo stałe lub kominkiem, a także z zewnętrznym sterownikiem co i beznapięciowym termoregulatorem pokojowym.

Dlaczego warto wybrać kocioł elektryczny Major?

Ten model kotła elektrycznego oferuje użytkownikom całkiem sporo korzyści. Wyposażony jest w wydajny zespół grzewczy, w skład których wchodzą gałki oporowe. Gałki znajdują się w solidnym i wytrzymałym pancerzu, wykonanym ze stali nierdzewnej. Oprócz ekonomicznego i funkcjonalnego systemu grzewczego kocioł elektryczny Major oferuje liczne udogodnienia, takie jak m.in.:

  • licznik zużycia energii z PV,

  • możliwość regulacji mocy maksymalnej – warianty 15, 18 i 24kW,

  • elektroniczne nastawianie temperatury w zakresie 5-70°C,

  • możliwość podłączenia pakietu c.w.u.

Kocioł grzewczy Major wyposażony jest w funkcjonalność PV ready, co oznacza optymalizację fotowoltaiki. Urządzenie oferuje także ręczną redukcję mocy. Fabrycznie jest przygotowane do pracy na 400V, jednak istnieje możliwość pracy na 230V.

Zalety kotła grzewczego Major

Kocioł grzewczy Major warto zastosować, i to wielu istotnych powodów. W urządzeniu zastosowano wiele praktycznych rozwiązań, dzięki którym kocioł działa sprawnie, bezpiecznie i niezawodnie. Przy wykorzystaniu elektrycznego kotła nie grozi użytkownikom zatrucie czadem, a takie zagrożenie powstaje przy użyciu kotłów na paliwa stałe, olej i gaz.

Urządzenie ma wbudowany system zabezpieczający pompę, poczwórne zabezpieczenie przed przegrzaniem, system nadzorujący procesor Watchdog. Kocioł grzewczy Major zaliczony jest do klasy efektywności energetycznej D, co oznacza, że cechuje się sporą energooszczędnością. Ogrzewanie domu takim urządzeniem to wygoda, bezpieczeństwo i mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Materiał zewnętrzny

okulary korekcyjne

admin

Nasz zespół tworzy treści, które obejmują nie tylko budownictwo, ale również tematy związane z nieruchomościami, wystrojem wnętrz i ogrodów, a także przemysłem budowlanym. Nasi redaktorzy to eksperci w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe i szeroką wiedzę. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom wartościowych i merytorycznych artykułów, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji i dostarczają inspiracji do realizacji własnych projektów. Każdy artykuł jest starannie przygotowany i weryfikowany, aby spełniał najwyższe standardy jakości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?