Tutaj jesteś

Krótkoterminowy wynajem mieszkań w Gdańsku – świetna alternatywa dla hoteli

30 czerwca, 2020 Nieruchomości

Zakup mieszkania na wynajem w Gdańsku to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji. W obszarze tym pojawia się wiele możliwości, m.in. najem krótkoterminowy. Jest to oferta skierowana w głównej mierze do turystów, których w stolicy województwa pomorskiego nie brakuje.

Krótkoterminowy najem mieszkań najbardziej opłaca się w miastach atrakcyjnych z turystycznego punktu widzenia. Gdańsk zdecydowanie należy do ich grona. Ponadto jest to ważny ośrodek biznesowy, gdzie coraz więcej dużych firm i korporacji lokuje swe siedziby bądź wysyła pracowników w delegacje. Tym samym rośnie zapotrzebowanie na mieszkania, które można wynająć np. na kilka dni.

Wynajem mieszkań na krótki termin – atrakcyjne rozwiązanie dla turystów

Wielu turystów odwiedzających Gdańsk nie chce zatrzymywać się w hotelach. Wynajęcie mieszkania nawet na parę dni niejednokrotnie bardziej się opłaca i zapewnia lepszy komfort. Możliwość noclegów w domowych warunkach to wygodne rozwiązanie m.in. dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Z omawianego rozwiązania chętnie korzystają też osoby podróżujące samotnie lub ze znajomymi.

Wynajem mieszkań na krótki termin – jak na tym zarobić?

Jak oceniają specjaliści z Grupy Inwestycyjnej Hossa, krótkoterminowy najem mieszkań przynosi zysk na poziomie ok. 6-7 proc. w skali roku, co w porównaniu z ok. 5-7,5 proc. zysku z wynajmu długoterminowego jest korzystną stawką. Jednakże chcąc zarobić i stworzyć miejsce konkurencyjne dla hoteli czy hosteli, trzeba pamiętać o paru ważnych sprawach. W pierwszej kolejności należy dokładnie zapoznać się z tym, co proponują deweloperzy. Gdańsk w zakresie nowych mieszkań ma bardzo urozmaiconą ofertę, co jest sporym plusem. Trzeba pamiętać, że kluczowe znaczenie dla turystów mają dwa czynniki, a mianowicie lokalizacja i cena. Mieszkania położone blisko największych atrakcji cieszą się w Gdańsku największym powodzeniem. Niemniej istotne są także standard i wyposażenie przekładające się na wysokość opłaty za wynajem. Na wyposażeniu mieszkania nie może zabraknąć podstawowych sprzętów.

Jak dobrać odpowiednią chemię do pielęgnacji basenu stelażowego

admin

Nasz zespół tworzy treści, które obejmują nie tylko budownictwo, ale również tematy związane z nieruchomościami, wystrojem wnętrz i ogrodów, a także przemysłem budowlanym. Nasi redaktorzy to eksperci w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe i szeroką wiedzę. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom wartościowych i merytorycznych artykułów, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji i dostarczają inspiracji do realizacji własnych projektów. Każdy artykuł jest starannie przygotowany i weryfikowany, aby spełniał najwyższe standardy jakości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?