Krótkoterminowy wynajem mieszkań w Gdańsku – świetna alternatywa dla hoteli

Zakup mieszkania na wynajem w Gdańsku to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji. W obszarze tym pojawia się wiele możliwości, m.in. najem krótkoterminowy. Jest to oferta skierowana w głównej mierze do turystów, których w stolicy województwa pomorskiego nie brakuje.

Krótkoterminowy najem mieszkań najbardziej opłaca się w miastach atrakcyjnych z turystycznego punktu widzenia. Gdańsk zdecydowanie należy do ich grona. Ponadto jest to ważny ośrodek biznesowy, gdzie coraz więcej dużych firm i korporacji lokuje swe siedziby bądź wysyła pracowników w delegacje. Tym samym rośnie zapotrzebowanie na mieszkania, które można wynająć np. na kilka dni.

Wynajem mieszkań na krótki termin – atrakcyjne rozwiązanie dla turystów

Wielu turystów odwiedzających Gdańsk nie chce zatrzymywać się w hotelach. Wynajęcie mieszkania nawet na parę dni niejednokrotnie bardziej się opłaca i zapewnia lepszy komfort. Możliwość noclegów w domowych warunkach to wygodne rozwiązanie m.in. dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Z omawianego rozwiązania chętnie korzystają też osoby podróżujące samotnie lub ze znajomymi.

Wynajem mieszkań na krótki termin – jak na tym zarobić?

Jak oceniają specjaliści z Grupy Inwestycyjnej Hossa, krótkoterminowy najem mieszkań przynosi zysk na poziomie ok. 6-7 proc. w skali roku, co w porównaniu z ok. 5-7,5 proc. zysku z wynajmu długoterminowego jest korzystną stawką. Jednakże chcąc zarobić i stworzyć miejsce konkurencyjne dla hoteli czy hosteli, trzeba pamiętać o paru ważnych sprawach. W pierwszej kolejności należy dokładnie zapoznać się z tym, co proponują deweloperzy. Gdańsk w zakresie nowych mieszkań ma bardzo urozmaiconą ofertę, co jest sporym plusem. Trzeba pamiętać, że kluczowe znaczenie dla turystów mają dwa czynniki, a mianowicie lokalizacja i cena. Mieszkania położone blisko największych atrakcji cieszą się w Gdańsku największym powodzeniem. Niemniej istotne są także standard i wyposażenie przekładające się na wysokość opłaty za wynajem. Na wyposażeniu mieszkania nie może zabraknąć podstawowych sprzętów.

Redakcja SKConstruction