Do urządzenia kuchni warto podejść perspektywicznie. Pomieszczenie, które teraz aranżujesz ma Ci służyć przez wiele lat – w przeciwieństwie do salonu czy sypialni, robienie tu okresowego przemeblowania nie jest możliwe. Na czym więc skupić się podczas wybierania mebli i planowania ich rozmieszczenia? Architekci są zgodni – ergonomia uwzględniająca podział na strefy i mądre wykorzystanie każdego metra kwadratowego zapewnią Ci długoletni komfort.

Układ kuchni

Od niego wszystko się zaczyna. Meble kuchenne najczęściej ustawiane są w jednej linii lub w dwóch równoległych do siebie. Taki typ aranżacji najczęściej spotykany jest w mieszkaniach w blokach, gdzie metraż pomieszczenia jest mały, a układ problematyczny. Jeżeli masz do dyspozycji większą przestrzeń możesz pokusić się o zabudowę kuchni w kształcie litery U lub L. Ważne, w każdym przypadku jest rozmieszczenie poszczególnych elementów w taki sposób, aby tworzyły strefy: przechowywania produktów spożywczych, naczyń i małego AGD, mycia i sprzątania, przygotowywania posiłków, gotowania i pieczenia. 

Otwarta czy zamknięta?

Układ kuchni wiąże się bezpośrednio z tym, czy będzie ona otwarta na salon czy zamknięta. Masz dylemat? Możesz zdecydować się na wizualne oddzielenie każdego z pomieszczeń, ustawiając między nimi wyspę z blatem roboczym, stół z krzesłami lub wysoki blat z hokerami. Popularnym zabiegiem jest umieszczanie narożnika lub kanapy między miejscem przygotowywania i serwowania dań, a strefą relaksu.

Decydując się na otwarcie kuchni, musisz mieć na uwadze, że w dłuższej perspektywie męczący może być widok brudnych naczyń w zlewie czy zapachów z gotowania ryby lub kapusty. Alternatywą pozostają przesuwane drzwi lub ścianki harmonijkowe.

stylowa kuchnia

Kolor i rodzaj frontów

Meble kuchenne mają być praktyczne, ale też piękne. Nic tak nie cieszy jak gotowanie i jedzenie w estetycznym otoczeniu, dlatego dobrze przemyśl wybór kolorów i rodzajów frontów oraz blatów. Biel optycznie powiększa przestrzeń, dlatego sprawdzi się w mniejszych kuchniach. Ciemne zabudowy z kolei łatwiej utrzymać w czystości i nie żółkną pod wpływem tłuszczu czy wysokich temperatur.

Ważny jest materiał, z jakiego powstają meble. Główny podział obejmuje produkty drewniane – masywne i ponadczasowe oraz te, z tworzywa sztucznego. Fronty z laminatów, płyt wiórowych, akrylu lub MDF są tańsze, lżejsze i prezentują się równie efektownie. Wśród nietypowych, designerskich rozwiązań są fronty ze szkła, betonu lub kamienia, do których można dobrać podobne blaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here