Tutaj jesteś

Małe konstrukcje stalowe — rodzaje i przykłady zastosowań w praktyce

10 czerwca, 2022 Przemysł


Konstrukcje stalowe są bardzo potrzebnymi i często stosowanymi elementami w budownictwie, przemyśle i logistyce. Dobrej jakości małe konstrukcje stalowe to m.in. wanny ociekowe, koszopalety, osłony regałów, palety metalowe i skrzyniopalety metalowe. Podpowiadamy, do czego służą tego typu wyroby metalowe i w jakich okolicznościach najlepiej się sprawdzają. Tekst powstał we współpracy z producentem konstrukcji stalowych.

Wanny ociekowe

Wanny ociekowe to małe konstrukcje stalowe, a czasem wytwarzane również ze specjalnego tworzywa — polietylenu. Służą w celu przechwytywania ewentualnych wycieków z beczek. Doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach, gdzie stosowane i przechowywane są substancje, żrące lub niebezpieczne. Dobrze spisują się także przy przechowywaniu beczek z olejami. Stosowanie wanien ociekowych ma ogromny wpływ na czystość i zachowanie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Wanny ociekowe produkowane są w różnych rozmiarach, aby jak najlepiej odpowiadały potrzebom klientów.

Koszopalety

Koszopalety to małe konstrukcje stalowe, mające zazwyczaj formę składanego pojemnika koszowego. Jest to bardzo praktyczne, ułatwiające pracę i oszczędzające miejsce rozwiązanie. Koszopalety doskonale sprawdzają się m.in. w przemyśle motoryzacyjnymi fermach małży. Mogą służyć do przechowywania produktów, części i komponentów potrzebnych do produkcji, a także do składowania odpadów poprodukcyjnych. Koszopalety są lekkie, praktyczne i odporne na uszkodzenia.

Osłony regałów

Osłony regałów powinny stanowić jeden z podstawowych elementów wyposażenia hal magazynowych i produkcyjnych. Tego typu konstrukcje stalowe zabezpieczają regały przed niebezpieczeństwem uszkodzenia przez np. wózki widłowe. Istnieje możliwość odpowiedniego dostosowania zabezpieczeń, by uchronić przed uszkodzeniami również maszyny, regały paletowe i stanowiska pracy. Do typów zabezpieczeń należą m.in.:

  • osłony kątowe;
  • osłony kątownikowe;
  • osłony drewniane;
  • odbojnice stalowe i rurowe;
  • osłony Push Back;
  • zabezpieczenia gumowe.

Dobrej jakości osłony regałów zapobiegają zniszczeniom produktów, asortymentu  i elementów wyposażenia hal magazynowych a ponadto w dużej mierze wpływają na bezpieczeństwo stanowisk pracy.

Palety metalowe

Palet metalowe to małe konstrukcje stalowe usprawniające transport oraz magazynowanie produktów. Dzięki sztaplowaniu można z nich tworzyć konstrukcje zastępujące regały.

Skrzyniopalety metalowe

Skrzyniopalety metalowe mają szerokie zastosowanie w przemyśle produkcyjnym, na halach magazynowych, a nawet w sklepach wielkopowierzchniowych i warsztatach. Stosowane są do wygodnego transportowania i magazynowania asortymentu. 

okulary korekcyjne

admin

Nasz zespół tworzy treści, które obejmują nie tylko budownictwo, ale również tematy związane z nieruchomościami, wystrojem wnętrz i ogrodów, a także przemysłem budowlanym. Nasi redaktorzy to eksperci w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe i szeroką wiedzę. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom wartościowych i merytorycznych artykułów, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji i dostarczają inspiracji do realizacji własnych projektów. Każdy artykuł jest starannie przygotowany i weryfikowany, aby spełniał najwyższe standardy jakości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?