Tutaj jesteś

Materiał futerko, bambus, polar – rodzaje tkanin i ich przeznaczenie

29 października, 2021 Porady Materiał futerko

Szeroki wybór materiałów pozwala znaleźć idealny do danego zastosowania – na piżamę, pościel, kocyk i rożek dla dziecka, obicie mebli czy zasłony i inne dodatki do wnętrz. W sklepach nie brakuje też nowych materiałów oraz sztucznych tworzyw, które jednak mogą okazać się trafnym wyborem w zależności od przedmiotu, który chcemy uzyskać – kilka naszych propozycji znajdziesz poniżej. Poznaj materiał bambus, materiały futerkowe oraz słynny polar minky.


Tkanina futerkowa


Daje wiele ciekawych możliwości i jest najchętniej stosowana w branży odzieżowej. Można z niej wykonać m.in. kurtkę czy płaszcz. Odzież wykonana ze sztucznego futra lub z jego elementami to jeden z aktualnie modnych trendów. Mogą stanowić ciekawą bazę dla różnych stylizacji. Materiał futerko dostępny jest w szerokiej gamie kolorów. Takie płaszcze czy kurtki świetnie spiszą się jesienne i szare dni.


Materiał bambus


Tkaniny bambusowe nadają się na otulacze dla dzieci oraz odzież np. sukienki i koszule, ale także poszewki na poduszki, pościel, kokon czy kocyki. Bardzo polecane są też do uszycia ręczników. To tkanina wyjątkowo polecana ze względu na unikalne właściwości.


Materiał bambus jest ceniony ze względu na właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, a także termoregulacyjne – latem orzeźwia i dodaje świeżości, a zimą zapewnia komfort i ciepło. Produkty takie jak np. kocyk bambusowy czy kołderka mogą być używane przez cały rok.


Jest to ponadto materiał ekologiczny, miły w dotyku, polecany także dla alergików, bezpieczny, a jego jakość potwierdzają certyfikaty. Nic dziwnego, że materiał bambus jest wysoko ceniony przez mamy szukające odpowiednich tkanin dla swoich maluszków. Dla pociechy kontakt z takim produktem to przyjemność. Niwelują powstawanie nieprzyjemnych zapachów i na długo zapewniają poczucie świeżości.


Materiał minky


Również bardzo popularnym materiałem polecanym na produkty dedykowane dzieciom jest tkanina minky – wyjątkowo miękka, komfortowa i przyjemna w dotyku, a także bezpieczna dla wrażliwej skóry. Co więcej, sprawdzi się równie dobrze do uszycia akcesoriów dla dorosłych, ale popularność zyskała jako materiał idealny dla dzieci.


Jest to materiał sztuczny, ale wyjątkowo ceniony i posiadający bardzo dobre właściwości – jak m.in. dobra przepuszczalność powietrza, dzięki czemu minky pozwala skórze oddychać. Poza tym bardzo szybko schnie.


Minky jest produkowany z włókien poliestrowych, ale cieńszych i bardziej miękkich. Najczęściej wykonuje się z niego kocyki, ubranka i otulacze dla dzieci, poduszki, ale także zabawki.

okulary korekcyjne

admin

Nasz zespół tworzy treści, które obejmują nie tylko budownictwo, ale również tematy związane z nieruchomościami, wystrojem wnętrz i ogrodów, a także przemysłem budowlanym. Nasi redaktorzy to eksperci w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe i szeroką wiedzę. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom wartościowych i merytorycznych artykułów, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji i dostarczają inspiracji do realizacji własnych projektów. Każdy artykuł jest starannie przygotowany i weryfikowany, aby spełniał najwyższe standardy jakości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?