Najmodniejsze wzory pościeli 2021. Sprawdź najnowsze hity!

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, w jak dużym stopniu moda rządzi naszymi wyborami. Nawet jeśli staramy się iść nieco pod prąd i niekoniecznie sięgamy po produkty, które krzyczą do nas z plakatów i reklam, i tak moda ma na nas spory wpływ. W końcu to od niej zależy to, co znajduje się w sklepowych witrynach, a nawet asortyment sklepu. Nie inaczej jest na rynku pościeli. Również tam moda zmienia przyzwyczajenia klientów oraz sprzedawców. Dotyczy to w sporej mierze materiałów, z których wykonuje się pościel – czy większość z nas sięga po bawełnę, wełnę, len, a może mikrofibrę i inne syntetyczne włókna – ale również wzorów, którymi się ją zdobi. Nawet w sypialni chcesz czuć się modnie? A może po prostu dbasz o estetykę swojego snu? Przygotowaliśmy wybór kilku wzorów pościeli, które w ostatnich miesiącach biją rekordy popularności.

Najpopularniejsze wzory pościeli 2021

Dziś wybór pościeli jest zdecydowanie szerszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wówczas dominowały pościele w różnokolorowe kwiaty, część modeli przypominała jeszcze nieco siermiężne modele epoki Polski Ludowej. Obecnie jest zupełnie inaczej. Na rynku znajdziemy oczywiście pościele retro, ale mnóstwo jest również nowoczesnych wzorów. Są wśród nich zarówno stonowane propozycje, jak i wyraziste kolory z mocną kreską.

Geometria znów na topie

Osoby, które nie obawiają się wyrazistych zdobień, chętnie będą spoglądać w stronę pościeli z nadrukiem w formie geometrycznych wzorów. Tego typu zdobienia wdarły się przebojem do polskich sypialni kilka lat temu. I choć później ich popularność nieco zmalała, dziś znów znajdują się we wszystkich katalogach z nowościami.

Geometryczne kształty mogą przybierać różne formy. To zarówno kwadraty, romby i trapezy, jak owale czy koła. Do tej kategorii przy odrobinie dobrej woli można zresztą zaliczyć nawet pościel w grochy. By wybrać tego typu pościel zgodnie z obecną modą, warto zdecydować się na intensywne kolory. Czy to romby, czy koła, powinny mocno wyróżniać się na podstawowym tle tkaniny, dlatego świetnie sprawdzą się nawet mocno kontrastowe barwy. Taka pościel pomoże stworzyć nowocześnie zaaranżowaną sypialnię.

Palmy, liście, rośliny

Dla tych, którzy szukają nieco bardziej stonowanych rozwiązań, aktualna moda również ma kilka ciekawych propozycji. Do tych, które w 2021 roku wyraźnie wybijają się spośród innych, należą pościele z motywami botanicznymi. Nie mamy tutaj jednak na myśli kwiatów, a inne części roślin.

Co to oznacza w praktyce? Najlepiej sprzedają się pościele flanelowe (sprawdź je na https://www.karo.waw.pl/category/posciel-flanelowa) z elementami nawiązującymi do roślinnej egzotyki. Jednym z najmodniejszych wzorów są obecnie pościele, na których znajdują się liście palmy. Najczęściej są one umieszczane na białej, kremowej czy jasnofioletowej podstawie, a same wyróżniają się soczystą zielenią. Na pościelach pojawiają się jednak także na przykład eukaliptusy, kaktusy czy też nieco bardziej “swojskie” liście paproci. Czasami na pościelach znajdziemy również motywy nawiązujące do popularnych roślin doniczkowych. Taki wzór jest niczym porcja zieleni przed snem.

Intensywne kolory z drobnym wzorem

W modzie pozostają również pościele jednokolorowe. W tym przypadku królują intensywne barwy, które z jednej strony mogą wpisać się w aranżację sypialni, a z drugiej przełamać pastele i jasne barwy, które zwykle dominują w takich pomieszczeniach. W tym pierwszym przypadku dobrze powinny sprawdzić się mocniejsze odcienie koloru różowego oraz fioletowego. W tym drugim ciekawym rozwiązaniem powinny być pościele w barwie mocno nasyconego błękitu, a także butelkowej zieleni. Szczególnie dobrze sprawdzą się one we wnętrzach nowoczesnych.

Kwiaty w nowoczesnej odsłonie

Na koniec docieramy do wzoru pościeli, który wciąż dominuje w naszych domach. To oczywiście kwiaty, uznawane za pościelową klasykę. Obecnie jednak są one skomponowane w nieco bardziej oryginalny sposób. Na pościelach nie widzimy już tych samych wzorów, które potem dostrzeżemy na tapecie czy nawet papeterii. Stawia się raczej na indywidualne projekty, które poszczególni producenci zamawiają u grafików.

Redakcja SKConstruction