Oświetlenie LED – jakie ma zalety i wady?

Odpowiednie oświetlenie domu jest kluczowe z kilku powodów. Przede wszystkim umożliwia nam ono funkcjonowanie po zmroku. Z dobrym oświetleniem nasze oczy nie męczą się tak szybko i możemy wykonywać różne czynności. Światło to także ozdoba, która wpływa na wygląd całej aranżacji wnętrza. Powinniśmy połączyć wygląd lampy z odpowiednią barwą światła oraz jego natężeniem. Dzięki temu możemy osiągnąć wiele ciekawych efektów wizualnych. Jednak nie można ukryć, że liczy się też koszt i ekonomiczne podejście. Dlatego właśnie dziś zajmiemy się wadami i zaletami oświetlenia LED.

Jakie zalety ma oświetlenie LED? Dlaczego warto je wybrać?

Od wielu lat mówi się naprawdę dużo o zaletach oświetlenia LED. Jest ono przede wszystkim bardzo efektywne i wydajne. Żarówki LED mają sprawność energetyczną na poziomie nawet 90%, gdzie zwykłe oświetlenie oscyluje w okolicach 10%. Są one też bardzo żywotne. Statystycznie świecą 25 razy dłużej od zwykłych żarówek. Jest to średnio 50000 godzin pracy! Co więcej, żarówki LED występują w wielu kolorach, barwach i natężeniu światła. Możemy dowolnie je dobierać i łączyć, aby osiągnąć wymarzony efekt. Żarówki LED są także energooszczędne. Do tego można dołączyć też niską emisję ciepła oraz bycie przyjaznym dla środowiska. Żarówki nie są wytwarzane przy użyciu rtęci czy innych substancji szkodzących ekologii!

Jakie wady mają żarówki LED?

Jak każde rozwiązanie, oświetlenie LED także ma swoje wady. Jest to przede wszystkim ich cena. W porównaniu do zwykłych żarówek, LED są zdecydowanie droższe. Jednak biorąc pod uwagę ich wydajność i efektywność można stwierdzić, że cena się wyrównuje, jeśli nawet nie zmniejsza. Trzeba jednak wiedzieć, że emitowane przez LED światło niebieskie może nieco zniekształcać otoczenie. Mowa tu o kolorach i barwach, gdyż ziemska atmosfera mocniej odbija taki typ oświetlenia. Jednak nie ma to dużego wpływu na codzienne funkcjonowanie. Można wybierać naprawdę wiele barw i natężenie światła tak, aby całkowicie zminimalizować te różnice. W takim wypadku żarówka LED g9 sprawdzi się najlepiej. Ma ona kilka różnych opcji, dlatego na pewno uda nam się wśród nich znaleźć te idealne!

Oświetlenie LED do Twojego domu to idealne rozwiązanie

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw można łatwo stwierdzić, że warto postawić na oświetlenie LED. Posiada ono wiele zalet, które zdecydowanie przemawiają za ich zakupem. Są energooszczędne, ekonomiczne i ekologiczne! Co więcej, możemy idealnie połączyć takie oświetlenie ze stylem i aranżacją wnętrza. Możemy osiągnąć każdy zamierzony efekt. Koniecznie sprawdź, jakie żarówki LED są dostępne. Mogą występować one w wielu wersjach i modelach. Z pewnością uda Ci się znaleźć idealną opcję do posiadanej lampy, żyrandola czy karnisza. Żarówki LED dopasują się do każdego rodzaju! Wybierz najlepszą opcję dla siebie i ciesz się najlepszym możliwym rozwiązaniem!

Redakcja SKConstruction