piekarnik pod zabudowę
piekarnik do zabudowy

Aranżacja i wyposażenie kuchni musi łączyć w sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetykę. W przypadku sprzętu AGD, który jest wolnostojący, nie musimy martwić się o idealne dopasowanie do mebli, z dokładnością co do centymetra. Jednak w sytuacji, gdy chcemy mieć wszystko w zabudowie, musimy pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej. Czy takie rozwiązanie ma jednak zalety, które rekompensują większy trud podczas montażu? Dlaczego warto – lub nie warto – pomyśleć o piekarniku pod zabudowę oraz innych elementach wyposażenia?

1. AGD do zabudowy – na czym to polega?

2. Największe zalety piekarników pod zabudowę

3. Wady piekarników pod zabudowę

4. O czym pamiętać wybierając piekarnik do zabudowy

AGD do zabudowy – na czym to polega?

Kuchnię możemy zaaranżować na wiele różnych sposobów, w zależności od tego, jak wiele przestrzeni mamy do dyspozycji. Jednym ze sposobów na minimalizowanie ilości miejsca zajmowanego przez meble i wyposażenie jest stosowanie sprzętów pod zabudowę: pralki, piekarnika, lodówki i tak dalej. Dzięki temu możemy z jednej strony zacieśnić aranżację kuchni, a z drugiej ukryć sprzęty pod pasującą do pozostałych elementów oprawą. Jest to rozwiązanie polecane zarówno do designerskich wystrojów wnętrz, jak i do pomieszczeń o niewielkim wymiarze, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.

Największe zalety piekarników pod zabudowę

Niewątpliwie największym plusem, jakim może poszczycić się piekarnik pod zabudowę, jest kompaktowość. Możemy dobrać wymiar do mebli i sprytnie ukryć całą konstrukcję za ładnym panelem, co z jednej strony pozwala zachować estetyczny wygląd całego pomieszczenia, a z drugiej oszczędza nam miejsce. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w dużych i przestronnych kuchniach połączonych z jadalnią, gdzie część AGD mamy umiejscowione na wolno stojącej „wyspie” na środku pokoju. Sprzęt pod zabudowę można wykorzystać w miejscach, do których nie bylibyśmy w stanie dobrać mebli i wyposażenia z katalogu sklepu z wyposażeniem wnętrz, w związku z czym tworząc kuchnię na wymiar jesteśmy w stanie także lepiej zagospodarować przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji.

Wady piekarników pod zabudowę

Ukrycie sprzętów pomiędzy meblami może być jednak również wadą. Wprawdzie wszystko wygląda bardziej schludnie i elegancko, jednak z drugiej strony gdy coś się zepsuje jest nam trudniej dostać się do piekarnika, by dokonać naprawy. Nie wszystkie rodzaje mebli kuchennych są również w stanie wytrzymać fakt, że piekarnik podczas pracy się nagrzewa, dlatego będziemy musieli wybrać te lepszej jakości, co pociągnie za sobą dodatkowy koszt. Jeżeli jednak nie jest to dla nas problemem, AGD w zabudowie będzie dużo lepszą opcją do wyboru, niż wolnostojące. Pamiętajmy również, że aby cała konstrukcja była bezpieczna, musimy wybrać model piekarnika przeznaczony specjalnie pod zabudowę – w innym wypadku możemy narazić się na pożar.

O czym pamiętać wybierając piekarnik do zabudowy

Wybierając piekarnik lub inny sprzęt pod zabudowę powinniśmy przede wszystkim pamiętać o bardzo dokładnym zdjęciu wymiaru z wnęki, w której ma się on znaleźć. Należy również uwzględnić pewną dozę luzu, tak aby w razie potrzeby dało się w miarę swobodnie dostać do kabli czy po prostu wyjąć piekarnik z obudowy. Często zdarza się tak, że meble do kuchni są robione na wymiar – w takiej sytuacji możemy dopasować ich wielkość pod już wcześniej upatrzony sprzęt, zanim stolarz je dla nas wykona. Należy również wybrać taki rodzaj drewna lub innego materiału, by ten był w stanie wytrzymać nagrzewanie się od pracującego piekarnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here