Pościel bawełniana – biała, w kwiaty czy z koronką?

Przesypiasz ⅓ swojego życia, dlatego dużą wagę powinieneś przywiązywać do higieny snu. Pościel bawełniana posiada szereg zalet i jest odpowiedzią na wszystkie Twoje potrzeby! Wykonana z naturalnych materiałów, pozwoli Ci spokojnie przespać całą noc, nawet podczas panujących upałów. Ponadto, bawełna wykazuje właściwości hipoalergiczne, dlatego też pościele satynowe bawełniane nie podrażnią Twojej skóry. Pasuje do każdego sypialni – tej urządzonej w stylu tradycyjnym i tej nowoczesnej. Na jaki rodzaj pościeli bawełnianej zdecydować się w sypialni zaaranżowanej w konkretnym stylu wnętrzarskim? Sprawdź!

Bawełniana pościel biała

Pościel biała bawełniana sprawdzi się w każdym rodzaju wnętrza. Popularne jednak stały się ostatnimi czasy wnętrza boho, w których ten rodzaj pościeli będzie prezentował się wyjątkowo dobrze. Biała bawełniana pościel doskonale współgra z wszystkimi materiałami charakterystycznymi dla stylu boho, takimi jak drewno, rattan, wiklina, wełna czy len. Biel komponuje się z każdym odcieniem beżu i brązu, które w stylu boho są wyjątkowo pożądane. Im naturalnej, tym lepiej. Dlatego oddychający materiał, taki jak bawełna, będzie pasował do stylu nie tylko wyglądem, ale także będzie zgodny z filozofią stylu boho. Wnętrze sypialni, w którym znajduje się łóżko, a na nim biała pościel bawełniana, wystarczy uzupełnić o dodatki – zielone rośliny w wiklinowych doniczkach, lniane zasłony, rattanowy fotel i beżowe tekstylia z frędzlami. Sypialnia rodem z katalogu wnętrzarskiego gotowa! 

Pościel bawełniana w kwiaty

Pościel bawełniana świetnie wygląda także w odsłonie z motywem kwiatowym. Kwiaty przywodzą na myśl wiosnę, świeżość i czasem po długiej, mroźnej zimie to jedyne, czego nam trzeba. Oczywiście, kwiatowych wzorów jest mnóstwo i każdy z nich będzie pasował do innego pomieszczenia. Pościel bawełniana w kwiaty będzie wyglądać spektakularnie zarówno w sypialniach w stylu rustykalnym, jak i glamour. Jeśli jesteś fanem sypialni, które wyglądem przypominają te w domku na wsi, zdecyduj się na bawełnianą pościel w drobne, polne kwiaty. Będzie świetnie komponować się z jasnym drewnem, białymi belkami i lampami ozdobionymi abażurami. Sypialnie glamour polubią się natomiast z pościelą w duże, kolorowe, malowane kwiatowe wzory. W połączeniu z wiszącymi lustrami w błyszczących ramach, pościel w kwiaty nada sypialni swego rodzaju trójwymiarowości. Wystarczy jeszcze dodać welurowy puf w intensywnym kolorze, ciemne, grube zasłony i voilà – idealna sypialnia gotowa! 

Pościel bawełniana z koronką

Pościel bawełniana z koronką jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Delikatna i skromna, będzie pasować do wielu różnych aranżacji. Świetnie sprawdzi się w sypialni w stylu angielskim – doskonale komponuje się z ciemnym drewnem i zaokrąglonymi kształtami, które często przybierają nóżki łóżek, komód i toaletek stojących właśnie w sypialni w stylu angielskim. Podobnie jak pościel w kwiatowy wzór, pościel bawełniana z koronką świetnie sprawdzi się także w sypialniach rustykalnych. Poza tym, pościel z koronką jest wręcz stworzona do wnętrz shabby chic! Tę stylistykę charakteryzują delikatne kolory i stare, zniszczone meble. Meble shabby chic muszą być antyczne bądź sprawiać takie wrażenie – mile widziane są wszystkie pęknięcia, przecieki, niedomalowane fragmenty, patyna i rdza. Ten niezwykle delikatny i subtelny styl może kojarzyć się nam z wnętrzami wiejskich domków lub domów naszych babć – dlatego pościel bawełniana dobrej jakości, najlepiej ta z koronką, będzie świetnie się w nich komponować!

Redakcja SKConstruction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.