Przemień swój balkon w całoroczne miejsce do odpoczynku

Posiadając własne mieszkanie w bloku, wiemy jak bardzo ważne, jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Tutaj z pomocą przychodzą wszystkim posiadaczom balkonów nowoczesne i stylowe zabudowania, które zwiększą przestrzeń użytkową mieszkania o dodatkowe pomieszczenie.

Zalety płynące z zabudowy balkonu

Zabudowa balkonu nie tylko posłuży jako dodatkowa bariera przed włamywaczem, jeżeli mieszkamy na parterze, ale również sprawdzi się doskonale jako ochrona przed wydostaniem się dziecka z balkonu na zewnątrz. Warto zauważyć, że z zabudowy płynie wiele zalet, dzięki niej możemy stworzyć ciche i odporne na warunki atmosferyczne miejsce, gdzie zjemy śniadanie lub wypijemy kawę, czytając książkę. Dodatkowa przestrzeń, którą uzyskamy, możemy również urządzić jako plac zabaw dla dziecka, szczególnie kiedy na zewnątrz pada lub miejsce do odpoczynku dla pupila.

Jaki rodzaj zabudowy wybrać?

W związku z rosnącą popularnością rozwiązania, którym jest zabudowa balkonu mamy do wyboru dwa rodzaje zabezpieczenia zabudowę ramową, a także bezramową. Pierwszy rodzaj charakteryzuje konstrukcja składająca się z szyb umieszczonych w aluminiowych profilach. Istotną kwestią jest dobór odpowiedniego szkła, aby było ono odporne na panujące warunki atmosferyczne. Okna umieszczone na prowadnicach możemy rozszczelnić i tylko od osób użytkujących mieszkanie zależy czy będą one zamontowane od podłoża do sufitu, czy od balustrady do sufitu.

Drugim i popularnym w dzisiejszych czasach rozwiązaniem jest bezramową zabudowa balkonu. Duże i mocne szyby zwiększają widoczność, a także kąt wpadania światła do pomieszczenia. Warto zaznaczyć, że konstrukcja pozbawiona jest ram pionowych, a taflę szkła montowane są na prowadnicach między sufitem i balustradą lub sufitem i podłogą. Dużą zaletą bezramowej zabudowy jest możliwość poruszania się rolek pod dowolnym kontem, co pozwala na montaż jej na zaokrąglonym balkonie.

Na rynku znajdziemy wiele firm zajmujących się produkcją lub montażem wybranych przez nas zabudowań jedna z nich jest Szklanorama. Bezramowa zabudowa balkonu wpłynie pozytywnie na estetykę budynku i dostarczy do pomieszczenia odpowiednią ilość światła. Dzięki rozsuwanym szybom możemy w łatwy sposób przewietrzyć pomieszczenie, a w okresie wiosny cieszyć się śpiewem ptaków. Zabudowa balkonu to również dobre rozwiązanie dla osób starszych, które chcą odpocząć w ciszy. Zanim fachowcy zaczną pracę przy montowaniu zabudowy, należy pamiętać, aby poinformować administratora budynku o tym fakcie.

Redakcja SKConstruction