Słoneczny projekt domu z poddaszem użytkowym. Nowocześnie, oszczędnie i z klasą Dom przy Cyprysowej 58.

Wybór projektu domu to zawsze odpowiedzialne zadanie, które poprzedzają godziny poszukiwań i analiz. Jeśli w kręgu zainteresowań stawiamy projekty domów z poddaszem użytkowym i południową ekspozycją pokoju dziennego, Dom przy Cyprysowej 58 z pewnością będzie ciekawym wariantem do rozpatrzenia. Jakie udogodnienia ma dla swoich mieszkańców ten stylowy projekt?

Dom przy Cyprysowej 58
Dom przy Cyprysowej 58

Parter pełen słońca – żyj razem z rytmem dnia.

Dom przy Cyprysowej 58 ma przewidziane liczne okna, które wpuszczają dużo dziennego światła. Salon to otwarte, przyjazne miejsce, do którego już po paru krokach w domu możemy wprowadzić przyjaciół, najbliższą rodzinę oraz tych, wśród których czujemy się najlepiej. Ponieważ salon skierowany jest na południe, od rana do wieczora możemy napawać się przyjemnymi chwilami w słońcu, podążając za jego płynnym ruchem w rytmie dnia. Kuchnia pozostaje otwarta, jak przystało na nowoczesny dom. Oddzielona została od reszty pomieszczenia wyspą w stylu barowej lady, która zapewnia zarówno wygodną przestrzeń do pracy, jak i doskonały punkt widokowy dla toczącego się w salonie życia. Co ważne, od frontu domu zaprojektowano dodatkowy pokój, co pozwala na wykonanie prac budowlanych w etapach. Może on pełnić zarówno funkcję pierwszej sypialni, jak i gabinetu, lub pomieszczenia do prowadzenia działalności gospodarczej. Na parterze znajduje się również łazienka z kabiną prysznicową oraz pralnia zaprojektowana w obniżonej nieco części budynku, obok korytarza prowadzącego do garażu.

Dom przy Cyprysowej 58 – rzut parteru
Dom przy Cyprysowej 58 – rzut parteru

Odpocznij na poddaszu – przestrzeń, która daje wytchnienie.

Na poddaszu zaprojektowano komfortową strefę wypoczynku, która pozwoli na relaks i wytchnienie po ciężkim dniu w pracy, lub szkole. Każdy pokój ma dostęp do balkonów w stylu francuskim. Jest odpowiednio dużo miejsca na niezbędne meble, łóżko i przestrzeń do zabawy dla dzieci. Główna łazienka to domowe SPA, w którym jest miejsce na dużą wannę z hydromasażem. Sypialnia rodziców, poza balkonem jest również doświetlona oknami połaciowymi. Możemy zatem zasypiając patrzeć w gwiazdy i szukać tej spadającej. Całość jest przestronna, dobrze wentylowana i jasna, co nie zawsze jest pewne, gdy analizujemy projekty domów z poddaszem użytkowym. Ściana kolankowa w tym przypadku wynosi 120 cm, co daje duże możliwości aranżacyjne i ogranicza występowanie skosów.

Dom przy Cyprysowej 58 – rzut poddasza

Stylowy dom z nowoczesnym pazurem.

Jak projekt wygląda od strony wizualnej? Cyprysowa 58 to styl podążający za najnowszymi trendami w budownictwie jednorodzinnym. Obszerny taras od frontu otoczony jest drewnianą pergolą, co dodaje ciekawego akcentu całej kompozycji. Dzięki południowej ekspozycji salonu i sporych wymiarów stolarce okiennej, wnętrze na pierwszym piętrze jest zalane światłem. Szare i białe kolory, w połączeniu z ciepłymi odcieniami drewna, doskonale uzupełniają miłą dla oka całość. W projekcie zastosowano wiele rozwiązań poprawiających właściwości energooszczędne budynku. Możemy zastosować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, instalacje solarne, czy fotowoltaikę. To zasługa symetrycznego dwuspadowego dachu bez lukarn i wykuszy. Kompaktowe rozmiary, prosta konstrukcja i regularny kształt sprawiają, że Dom przy Cyprysowej 58 jest projektem domu z poddaszem, który jest jednocześnie tani w budowie i łatwym w realizacji. Może stanowić atrakcyjny element wyboru przyszłego domu dla rodzin z dwójką lub trojgiem dzieci.

Dom przy Cyprysowej 58.
Dom przy Cyprysowej 58

Materiał zewnętrzny

Redakcja SKConstruction