Trend dekoracyjny tego roku to poduszki ozdobne!

Co trzeba wiedzieć, aby urządzić swoje mieszkanie w modnym i nowoczesnym stylu? Przede wszystkim warto poznać style, które są w tym sezonie największym trendem. Gdy ich charakter przestanie już być tajemnicą, dobrze jest znaleźć swój własny sposób na wprowadzenie wybranych akcentów do wnętrza domu. Na szczęście istnieją pewne wskazówki odnośnie tego, jak to zrobić. Jedną z nich są poduszki ozdobne.

Jaki styl króluje w modnych wnętrzach?

W aktualnym sezonie obserwuje się trzy style, które są najchętniej wprowadzane do nowoczesnych wnętrz. Choć każdy z nich ma kilka cech, których nie znajduje się w reszcie, da się wśród nich wszystkich odnaleźć pewne wspólne punkty, które szczególnie charakteryzują ten rok w świecie aranżacji wnętrz.

  • Styl naturalny pełen jest jasnych kolorów ścian, na których tle już od wejścia do mieszkania widać akcent zielonych roślin doniczkowych. Łagodne odcienie mebli i dekoracji uzupełniane są pastelowymi barwami takimi jak jasna zieleń, błękit, czy róż. Do tego stylu świetnie pasuje także naturalny kolor drewna, z którego zrobione są meble.
  • Mieszkania vintage często pełne są antyków i klasycznych dekoracji. To w nich znajduje się elementy klasycznej elegancji i szczególnie dopracowanych, bogato ozdabianych wykończeń. Styl vintage to zbiór różnych odcieni, zarówno ciemnych i dominujących jak bordo czy granat, jak i jaśniejszych, jak białe meble czy firanki.
  • Minimalizm to styl, który opanowuje coraz więcej mieszkań, domów, czy nawet budynków publicznych jak hotele. W nim królują proste wykończenia, niewielka ilość dekoracji, geometria i neutralne kolory. Czy jednak minimalistyczne wnętrza muszą pozostać chłodne w odbiorze? Oczywiście, że nie. Przytulnym akcentem może tu być oświetlenie, dodatki w przyjemnym kolorze i charakterystyczne ozdoby takie jak poduszki dekoracyjne.

Co łączy wszystkie wymienione style? Z pewnością jedno – mają tworzyć w mieszkaniu przyjemną atmosferę idealną do odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Wspólnym punktem będą także tkaniny, ponieważ do każdego z nich najlepiej pasują te wykonane z naturalnych materiałów. Za ich pomocą można stworzyć przytulną domową atmosferę w każdym pomieszczeniu. W tym sprawdzają się najlepiej kolorowe zasłony okiennenarzuty w pastelowych kolorach, czy poszewki dekoracyjne, dzięki którym zwykle poduszki ułożone na salonowej sofie staną się dodatkiem modnym, eleganckim, a w dodatku przytulnym.

Sklep Poduszkowiec to prawdopodobnie najlepsze miejsce do wyboru takich dekoracji – wszystko to ze względu na wyjątkową jakość, szeroki wybór i intuicyjną stronę internetową.

Poduszki dekoracyjne pełne wzorów i kolorów

W aktualnych trendach wzory grają drugie skrzypce. Najważniejsze są teraz kolory, które sprawiają, że każdy, nawet najprostszy wzór staje się nie lada dodatkiem. Jakie odcienie są szczególnie doceniane? Łagodne barwy takie jak biel, klasyczne odcienie niebieskiego, czy pastelowy róż szczególnie dobrze wyglądają na ścianach lub meblach o dużej powierzchni. Takie zestawienia najczęściej znajduje się w pomieszczeniach stylizowanych na charakter poprzedniego wieku. W stylu naturalnym łagodną barwą jest zieleń, zaś w minimalistycznych wnętrzach może to być biel, odcienie szarości, lub écru.

We wszystkich trzech królujących w tym roku stylach wnętrz docenia się kontrasty, które łączą w sobie odcień ciemniejszy taki jak granat czy purpura, z łagodną barwą pastelowego różu lub bieli. Elementy wyposażenia mogą być dwukolorowe albo na jasnym tle mebli i ścian można stworzyć pojedyncze akcenty w śmiałych odcieniach. Dobrym pomysłem są wówczas poszewki ozdobne. Dowolny wzór i śmiały kolor to przepis na najmodniejsze poduszki dekoracyjne tego sezonu.

Redakcja SKConstruction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *