Trendy wnętrzarskie – modna łazienka

Urządzasz albo remontujesz łazienkę? Poznaj aktualne trendy i wybierz coś do swojego wnętrza niezależnie od dostępnego metrażu. Poniżej znajdziesz garść inspiracji – zobacz, co jest na topie.

Modna łazienka – garść inspiracji

Prysznic bez brodzika, wanna wolnostojąca, zamiast tradycyjnej słuchawki deszczownica, płytki z efektem rozświetlenia, blat łazienkowy drewniany, podświetlane fugi – to kilka z przykładowych trendów, które są często wybierane do łazienek. Te duże pomieszczenia mogą wyglądać jak salony kąpielowe, te małe z kolei stanowią prawdziwe wyzwanie dla architektów. Niezależnie jednak od metrażu, łazienka to bardzo ważne miejsce w każdej aranżacji – tu również relaksujemy się po długim dniu. Poznaj najciekawsze trendy.

Czarna łazienka

To prawda, że ciemne kolory w małym pomieszczeniu nie są dobrym wyborem, gdyż wywołają efekt przytłaczający. Jednak w przestronnym pokoju kąpielowym będą sprawdzą się świetnie – dodadzą elegancji i charakteru. Do małych łazienek w blokach możesz postawić na grafitowe, szare lub jasne płytki, a do nich dobrać czarne dodatki – jak baterie łazienkowe, bidet czy akcesoria typu kosze na bieliznę, ręczniki czy kubeczki na szczoteczki do mycia zębów. Do czarnej łazienki możesz dobrać dodatki w kolorze białym albo złotym, a dodasz jej elegancji.

Drewno i styl eko

Drewniany blat, a także płytki ścienne i podłogowe inspirowane drewnem to również jeden z nadal aktualnych pomysłów we wnętrzach. Dążenie do bliskiego kontaktu z naturą to jeden z najmodniejszych trendów! Można to dostrzec m.in. w kolorach na ścianach, jak beże, brązy, butelkowa zieleń czy inne barwy ziemi, w także w dodatkach – jak kwiaty. Takie dodatki zwykle królują w białej łazience. Ten uniwersalny odcień w przestrzeni zapewnia atmosferę czystości i przejrzystości.

W łazience nie brakuje naturalnych tkanin i minerałów – jak m.in. drewno, kamień naturalny lub spiek kwarcowy, wiklina, len czy bawełna egipska. Kontakt z naturą zapewni relaks i wyciszenie – jeśli w Twojej łazience znajdzie się m.in. wanna prostokątna, w pełni odstresujesz się w takich okolicznościach.

Modne płytki łazienkowe na ściany i podłogę

Urządzając łazienkę, masz wiele decyzji do podjęcia – m.in. wanna narożna czy prostokątna, a może brodzik prysznicowy? Płytki jasne czy ciemne z efektem blasku? Obecnie pasuje moda na płytki inspirowane naturalnymi materiałami – jak m.in. drewno, a także rozświetlające, gładkie, w odcieniu pasteli lub we wzory, m.in. geometryczne albo jodełkę, o ciekawej fakturze. Zadbaj też o światło, gdyż jest to jeden z najważniejszych elementów w łazience.

Redakcja SKConstruction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.