Dom
Tutaj jesteś

Warianty konstrukcyjne luster, czyli co można zawiesić w swoim biurze lub domu?

14 stycznia, 2024 Dom Warianty konstrukcyjne luster


Lustra stały się obowiązkowym elementem wyposażenia sypialń, przedpokojów, a nawet kuchni. W aranżacjach wnętrz pojawiają się różne odmiany konstrukcyjne klasycznych luster, które wyposażone są w funkcjonalne uchwyty, dźwignie oraz półki. W poniższym artykule spróbujemy je przybliżyć i w miarę precyzyjnie opisać.

Lustra – nie tylko do zawieszenia

Zwykle w aranżacjach domów i mieszkań lustra łazienkowe pojawiają się jako element dekoracyjny, który – zależnie od wariantu – można powiesić lub postawić. W ten sposób zyskujemy możliwość ustawienia ich wyłącznie pod jednym kątem. W rzeczywistości możliwych rozwiązań jest znacznie więcej. Dzięki nim:

  • możemy ustawić dowolny kąt położenia luster, zależnie od potrzeb użytkownika,

  • istnieje możliwość zmian w aranżacji wnętrz, gdyż lustro jest ich integralną częścią.

Najprostszym wariantem lustra jest konstrukcja wieszana. Można ją umiejscowić praktycznie wszędzie: na ścianie lub na meblach. Na tym jednak nie koniec.

Warianty konstrukcyjne luster – rodzaje i zastosowanie

  1. Lustra uchylne z rączką – to prosty sposób na stworzenie funkcjonalnego lustra, którego kąt ułożenia zależeć będzie od przesunięcia rączki. Dzięki niej możliwe jest przesunięcie płaszczyzny, która przymocowana jest do ściany za pomocą uchwytów uchylnych.

  2. Lustro łazienkowe z półką – to rozwiązanie spotykane w wielu łazienkach. Dzięki temu ich posiadacz ma do dyspozycji wszystkie przybory toaletowe i kosmetyczne, których może używać zależnie od indywidualnych potrzeb.

  3. Lustra obrotowe – to konstrukcja, w której skład wchodzi specjalny uchwyt obrotowy, ramię, a także rączka do regulacji położenia lustra. Model ten sprawdzi się zwłaszcza w salonach fryzjerskich, a także w salonach urody.

  4. Lustra z ramą i oprawą – to rozwiązania konstrukcyjne, które charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością. Oprócz tego zastosowanie oprawy zwiększa potencjał dekoracyjny lustra i sprawia, że można je wykorzystać również do dekoracji.

Lustro łazienkowe – jak jest skonstruowane?

Lustra łazienkowe wyprodukowane są najczęściej ze stali nierdzewnej. Dzięki temu zarówno one, jak i uchwyty przesuwne zachowują elegancki wygląd i zdolność do kontrolowania położenia płaszczyzny. Osadzająca się rdza mogłaby doprowadzić do uszkodzenia uchwytów i do unieruchomienia elementu w określonej pozycji. Lustro łazienkowe z półką jest najczęściej wyprodukowane ze stali INOX, która charakteryzuje się odpornością na działanie substancji chemicznych i jest łatwa w czyszczeniu.

Reasumując, lustra w naszych łazienkach mogą być bardzo pomysłowymi konstrukcjami. To od nas zależy, czy zdecydujemy się na ich montaż.

Materiał zewnętrzny

okulary korekcyjne

admin

Nasz zespół tworzy treści, które obejmują nie tylko budownictwo, ale również tematy związane z nieruchomościami, wystrojem wnętrz i ogrodów, a także przemysłem budowlanym. Nasi redaktorzy to eksperci w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe i szeroką wiedzę. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom wartościowych i merytorycznych artykułów, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji i dostarczają inspiracji do realizacji własnych projektów. Każdy artykuł jest starannie przygotowany i weryfikowany, aby spełniał najwyższe standardy jakości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?