Włoski projekt kuchni oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. W ostatnich latach włoskie kuchnie stały się znane ze swoich eleganckich i innowacyjnych projektów, ale dla większości ludzi myśl o włoskiej kuchni przywołuje obrazy dużych rodzinnych spotkań w pokojach pełnych uroku starego świata – są to odczucia wywołane przez tradycyjne włoskie projekty kuchni.

Kolorystyka

Rustykalny włoski design wykorzystuje ciepłe kolory, aby naśladować zachody słońca w toskańskiej wsi. Ciepłe żółte, złote i pomarańczowe kolory dobrze sprawdzają się jako kolory ścian. Dla kontrastu rozważ dodanie tekstury w jasnych odcieniach niebieskiego i zielonego. Zapewniają ładny kontrast z ciepłymi kolorami i wywołują uczucia morza.

Meble

Pamiętaj, że kuchnia jest sercem domu i jako taka będzie musiała pomieścić duże grupy ludzi. Duży drewniany stół to świetny wybór do kuchni w stylu włoskim. Dodaj krzesła do siedzenia wokół stołu, aby zachować naturalny motyw. Aby uzyskać zrelaksowany wygląd, skorzystaj z kilku ławek zamiast krzeseł na długich bokach, a następnie dodaj dwa duże krzesła na obu końcach stołu.

Podłogi

Ponieważ rustykalne włoskie kuchnie wprowadzają na zewnątrz, ważne jest, aby zastosować naturalny materiał na podłogi. Kamienne podłogi to świetny pomysł, podobnie jak terakota lub płytki ceramiczne w naturalnych kolorach. Podłogi z twardego drewna, które wyglądają, jakby się zużyły, również wyglądają wspaniale.

Oświetlenie

Unikaj oświetlenia, które wydaje się nowoczesne. Fluorescencyjne światła robocze i oświetlenie torów nie mają miejsca w rustykalnej włoskiej kuchni. Zamiast tego wybierz urocze oświetlenie ze starego świata, takie jak kute żyrandole i kinkiety. Szukaj lamp, które mają wyciszone metalowe wykończenia i trzymaj się z dala od błyszczących lamp we współczesnym stylu.

domlider.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here