Dom
Tutaj jesteś

Żurawie samojezdne – najważniejsze zalety

24 maja, 2023 Dom Żurawie samojezdne


Żurawie samojezdne to niezawodne urządzenia, które sprawdzają się w wielu pracach. Zazwyczaj sterowanie odbywa się z użyciem przenośnego pilota, co pozwala sprawnie poruszać się po placu budowy. Co ciekawe, do wyboru mamy modele stacjonarne, mobilne i samojezdne. Te ostatnie cieszą się sporą popularnością. Jakie zalety warto poznać? Czym wyróżniają się te urządzenia?

Zastosowanie żurawi samojezdnych

Kiedy warto postawić na żurawie samojezdne? Są one nieocenione podczas pracy w ograniczonej przestrzeni, np. na ruchliwej ulicy, w centrum i podczas napraw wystających dachów. Służą głównie do podnoszenia i transportowania wielu materiałów oraz towarów, przy czym użytkownicy korzystać mogą z różnych rozmiarów takich sprzętów. Żuraw tego typu posiada ruchomą oś z szyną, która zamontowana jest na ramie. Poza tym spore znaczenie ma tutaj wysięgnik teleskopowy.

Żurawie samojezdne z długim wysięgnikiem dają możliwość łatwego i sprawnego osiągnięcia danej wysokości roboczej. Nie zapominajmy o tym, że żurawie mogą być wyposażone w liczne akcesoria dodatkowe. W zależności od charakteru pracy można dobrać przedłużacze o sekcje kratowe. Co jeszcze jest istotne? Niezawodne urządzenia są wygodne do sortowania magazynowego. Możliwe jest obracanie korpusu żurawia, czy też zmiana zasięgu wysięgnika.

Najważniejsze zalety

Jakie zalety mają żurawie samojezdne? To pytanie zadaje sobie każdy, kto poszukuje urządzeń tego rodzaju. Nie jest tajemnicą, że samojezdne żurawie mają wiele ciekawych zalety. Wśród nich wyróżnić można:

  • Odpowiednią wysokość podnoszenia, zgodnie z danym zadaniem

  • Wysoką mobilność

  • Możliwość przemieszczania ładunku w dowolnych kierunkach, zachowując dosyć duże prędkości

Żurawie z powodzeniem docierają do zmontowanych konstrukcji i są jedynie częściowo zdemontowane. W efekcie można je szybko doprowadzić do stanu używalności.

Czym cechują się żurawie samojezdne? Przykładowo modele kolejowe przybywają jako część pociągu, samochodowe przybywają same z prędkością ciężarówki, a gąsienicowe przybywają na ciężkich przyczepach ciągnikowych lub na platformy kolejowe. Nie trzeba martwić się montażem i testowaniem maszyny przed użytkowaniem, co jest ogromnym atutem. W efekcie wszelkie prace instalacyjne przebiegają znacznie szybciej.

Podsumowując, warto zauważyć, że żurawie samojezdne mają szerokie zastosowanie na rynku. Korzystamy z nich głównie na placach budowy, ciesząc się niezawodnością i wygodną pracą. Nowoczesne urządzenia odznaczają się także łatwą obsługą, co docenia każdy użytkownik.

Jak dobrać odpowiednią chemię do pielęgnacji basenu stelażowego

admin

Nasz zespół tworzy treści, które obejmują nie tylko budownictwo, ale również tematy związane z nieruchomościami, wystrojem wnętrz i ogrodów, a także przemysłem budowlanym. Nasi redaktorzy to eksperci w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe i szeroką wiedzę. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom wartościowych i merytorycznych artykułów, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji i dostarczają inspiracji do realizacji własnych projektów. Każdy artykuł jest starannie przygotowany i weryfikowany, aby spełniał najwyższe standardy jakości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?