Basen w ogrodzie – idealne rozwiązanie na upalne lato

Czy warto mieć basen w ogrodzie? Takie pytanie zadaje sobie wielu właścicieli wolnostojących domów i działek rekreacyjnych, mając na uwadze głównie bardzo wysokie koszty wybudowania murowanego basenu czy uwarunkowania pogodowe panujące w Polsce.

Basen w ogrodzie można mieć bez ponoszenia dużych wydatków związanych z realizacją czasochłonnej inwestycji. Znakomitą alternatywą dla tradycyjnych basenów murowanych są przenośne baseny ogrodowe, dzięki którym każdy może korzystać z uroków kąpieli w basenie na własnej posesji.

Duży wybór oznacza duże możliwości

Ogrodowe baseny dzielą się na dmuchane, stelażowe i rozporowe. Modele dmuchane przeznaczone są dla małych dzieci, natomiast rozporowe i stelażowe świetnie zaspokajają potrzeby całej rodziny. Ich wielkość można dobrać do konkretnych preferencji, niemniej warto brać poprawkę na to, że baseny stelażowe z racji na dość duże rozmiary nie zawsze zmieszczą się na mniejszych działkach. Ponadto ich montaż wymaga wykonania betonowej podmurówki. W bogatej ofercie sklepów takich jak S-MUMO każdy znajdzie rozwiązanie odpowiadające własnym wymogom oraz możliwościom finansowym.

Dobry basen do ogrodu – czyli jaki?

Dobry basen ogrodowy musi spełniać dwa podstawowe warunki. Po pierwsze – powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Tutaj należy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań dotyczących m.in. wielkości działki, liczby i wieku użytkowników oraz budżetu przeznaczonego na zakup. Po drugie – solidny basen do ogrodu to inwestycja na długie lata, dlatego bardziej opłaca się wybierać porządne jakościowo modele sygnowane sprawdzonymi markami.

Relaks w letnie dni i wygoda

Basen w ogrodzie jest niezastąpiony podczas letnich upałów, a dodatkowym jego plusem jest dostępność od ręki. To oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba korzystać z publicznych basenów, które w porze letniej przeżywają istne oblężenie. Basen na prywatnej posesji zapewnia spokój i poczucie prywatności, dzięki czemu można się zrelaksować i odpocząć w towarzystwie najbliższych i przyjaciół.

Redakcja SKConstruction