Forniry kamienne, czyli najlepsza tapeta do Twojego domu

Tapeta to wciąż modna i praktyczna forma pokrycia ścian. Nie trzeba idealnie wyrównywać ścian, ani malować ich kilka razy. Wystarczy trochę chęci i umiejętności praktycznych, a nasze ściany w krótkim ścianie pokryją się dowolnie wybranym wzorem. Różne desenie, kolory i faktury zapewniają morze możliwości. Każdy znajdzie idealny produkt dla siebie.

Jaką tapetę wybrać do swojego domu?

Popularne stały się tapety, które pokrywa się dodatkowo wybranym kolorem farby. Maja one ciekawą fakturę, która nadaje ścianie nietuzinkowy wygląd. Dodatkowo możemy pokryć ją kolorem dowolnie wybranej farby. Tapety nie mają tak szerokiej gamy barw. Farby możemy dowolnie mieszać, aby stworzyć ten jeden, wyjątkowy kolor.
Tapeta może być również imitacją zupełnie innego materiału. Cegła, drewno, korek – co tylko chcemy! Dodatkowo w dużo niższej cenie, niż prawdziwe surowce. Tapeta może mieć najróżniejsze wykończenie: mat, połysk, specjalna faktura. Co tylko dusza zapragnie.
Warto wydać trochę więcej, aby kupić tapetę z materiału, który będzie znacznie wytrzymalszy od klasycznych surowców. Będziemy wtedy spokojni o jej długotrwałość oraz nienaruszalność faktury. Taka tapeta będzie również odporna na zabrudzenia, a jej kolor będziemy mogli dowolnie zmieniać.

Forniry kamienne – ciekawe rozwiązanie dla każdego wnętrza

Ten ciekawy materiał coraz częściej gości na ścianach salonów w wielu domach. Jednak można go użyć w innych pomieszczeniach, takich jak kuchnia, przedpokój, czy łazienka. Powstaje z naturalnego surowca, jakim jest kamień. Najczęściej wykorzystywana jest do tego skała łupka. Jej zaletą jest bardzo szeroka gama kolorystyczna. Jak wiadomo, każdy klient chce mieć szeroki wybór.
Na ogrzaną skałę nakłada się warstwę tworzywa szklanego. Po złączeniu, warstwę kamienną należy oderwać. W ten sposób na szkle pozostaje cienka warstwa wzorzystego kamienia. Tapeta gotowa.
Kamień o kilku milimetrach grubości? Dokładnie tak! Ma jednak wszelkie cechy naturalnego kamienia. Jest niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie giętki. Takiej tapety używa się nie tylko przy wykończeniu ścian. Można pokryć nią również meble, na przykład kuchenne blaty i fronty, drzwi, parapety. Forniry kamienne mają niezwykłą, piękną fakturę, która pasuje do wielu wnętrz.

Najtrwalsze tapety do Twojego domu

Połączenie włókna szklanego i kamienia to jedno z najtrwalszych rozwiązań do zastosowania na Twoich ścianach. Warto wydać więcej pieniędzy na taką tapetę, niż tę tradycyjną. Z pewnością przetrwa więcej i dłużej, od tej zwyczajnej. Nawet grubsze tapety nie mogą się z nią równać. Mimo swojej naprawdę cienkiej faktury jest nie do pokonania. Łatwość montażu zapewnia giętkość i wytrzymałość. Dodatkowo są unikatowe. Nie ma dwóch identycznych kamieni, tak jak nie ma dwóch identycznych fornirów kamiennych. Unikalny wzór zapewni niesamowite wrażenie każdego odwiedzjącego nasz dom. Warto zakupić taki rodzaj tapety nim stanie się bardziej popularna. Warto mieć w domu coś, czego nikt nie ma!

Redakcja SKConstruction