Nie ma nic dziwnego w tym, że sofa to pozycja obowiązkowa w salonie. Jednak okazuje się, że zaskakująco trudno było znaleźć małą sofę, która byłaby stylowa, wygodna i niedroga.

Oto wskazówki, jak znaleźć idealną sofę do małej przestrzeni.


Pamiętasz, kiedy jako dziecko kupowałeś buty, a czasami okłamywałeś mamę, jak dobrze pasują buty, ponieważ to była ostatnia para w tym stylu i naprawdę chciałeś fajnej pary butów? Nie? Tylko ja? Cóż, nie możesz tego zrobić z meblami…
Po pierwsze: zmierz przestrzeń, którą masz na sofę. Weź pod uwagę, czy chcesz ustawić stolik boczny obok sofy, czy też ile miejsca potrzebujesz jako wejście do pokoju. Pomyśl o wielkości innych mebli w pokoju. Myśl realistycznie o (małej) przestrzeni, z którą musisz pracować. Wskazówki na temat aranżacji małej przestrzeni znajdziesz na https://www.steelodesign.pl/.

Mniej oczywistą, ale równie ważną radą jest zmierzenie wszystkiego w domu, przez co sofa będzie musiała przejść. Powinno to obejmować szerokość drzwi, a jeśli musisz wnieść sofę na górę, na przykład na czwarte piętro w bloku, weź pod szerokość i wysokość klatki schodowej. Małe pomieszczenia często oznaczają małe budynki!

Przeczytaj opisy

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy online, czy robisz zakupy w sklepie, przeczytaj dokładnie opisy. Upewnij się, że znasz szczegóły, funkcje i wymiary. Pierwsza zasada internetu: obrazy mogą mylić. Dotyczy to również sof. Co więcej, tylko dlatego, że jesteś w salonie, nie oznacza, że mebel będzie wyglądał lub pasował dokładnie tak, jak sobie wyobrażasz w domu.

Wyobrażanie sobie jest subiektywne. Wymiary nie. Zmierzyłeś już wszystkie przestrzenie w swoim domu, więc dokładnie sprawdź wymiary sofy, aby upewnić się, że jest odpowiednia do tego pokoju.
Wskazówka! Szczególnie ważny pomiar, na który należy zwrócić uwagę: wysokość sofy. Chcesz mieć pewność, że wysokość sofy jest mniejsza niż szerokość futryny.

Maksymalizuj komfort

Chociaż preferencje stylistyczne z pewnością są zróżnicowane, większość ludzi zgodziłaby się jednogłośnie, że chcą, aby ich sofa była wygodna. Jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszej sofy. Jeśli już musisz oszczędzać na rozmiarze, chcesz mieć pewność, że maksymalizujesz komfort.

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie komfortu jest samodzielne sprawdzenie sofy. Upewnij się, że uzyskujesz jędrność lub miękkość, której szukasz. Zwróć uwagę na materiał – upewnij się, że jest to coś, na czym chcesz się zrelaksować. I nie zapomnij rozważyć poduszek jako sposobu na podniesienie poziomu komfortu.
Wskazówka! Jeśli robisz zakupy w Internecie, opinie klientów są dobrym sposobem na określenie komfortu. Poszukaj opisowych recenzji, takich jak „Ta sofa ma twarde poduszki do siedzenia, które są niewygodne i trudno na nich wysiedzieć po dłuższym czasie. Nie jest w żaden sposób pluszowa”. Nawet jeśli wolisz twardszą sofę, ta opisowa recenzja jest na tyle pomocna, abyś wiedział, że powinieneś szukać dalej.

lemoniadomy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here