Jaką golarkę wybrać?

Golarka klasyczna czy elektryczna to jeden z podstawowych elementów w łazience każdego mężczyzny. Przede wszystkim pozwala zadbać o świetny wygląd, a z drugiej strony nie powinna kaleczyć delikatnej skóry. Choć od lat nie mija dyskusja nad przewagą konkretnych rozwiązań nad innymi, a producenci stale wprowadzają jakieś innowacje, to każdy z panów ma swoje ulubione produkty i czasem ciężko jest ich przekonać do innej technologii.

  1. Klasyczna czy elektryczna?
  2. Foliowa czy rotacyjna
  3. Nie cena jest ważna

Klasyczna czy elektryczna?

Golenie to codzienna rutynowa czynność, która nie należy jednak do najprzyjemniejszych. Prostym i tanim rozwiązaniem jest maszynka klasyczna, ale może ona sprawiać, że na twarzy pojawią się nieestetyczne i bolesne zacięcia. To zdarza się szczególnie wtedy gdy się spieszymy lub nałożymy zbyt mało pianki lub żelu. O taką maszynkę należy również zadbać i regularnie wymieniać ostrza lub też całą jednorazówkę. Z drugiej strony zwykła maszynka jest tania  pozwala na golenie przy samej skórze. Nowoczesną alternatywą są produkty elektryczne, które pozwalają na szybkie golenie, a także nie zacinają. Są również inwestycją na lata i choć cena jest zdecydowanie wyższa, to w dłuższym rozrachunku taki zakup się opłaca. Oczywiście maszynka będzie wymagać od nas konserwacji i czyszczenia.

Foliowa czy rotacyjna

Wśród maszynek elektrycznych wyróżnia się te dwa rodzaje. Golarka foliowa wykorzystuje cieńszą od kartki papiery folię wykonaną z metalu. To ona sprawia, że poprzez dziurki do ostrzy przedostaje się tylko zarost. Takie rozwiązanie jest idealne, gdy rośnie on w jedną stronę i bez problemu można ustawić golarkę prostopadle do skóry. Ranking golarek foliowych pokazuje, że na rynku jest wiele modeli, które różnią się ilością modułów, wielkością czy też kształtem otworków, a to wszystko wpływa na jakość golenia. Golarki rotacyjne najczęściej zbudowane są z dwóch lub trzech pierścieni, w których zamontowane są blaski chroniące ostrza. To rozwiązanie, które świetnie sprawdza się, gdy zarost rośnie w różnych kierunkach i ciężko jest go ujarzmić, ale warto pamiętać, że nie będzie przycinać włosków tak blisko skóry jak inne golarki. Maszynę rotacyjną najlepiej jest prowadzić po twarzy kulistymi ruchami.

Nie cena jest ważna

Warto przejrzeć się swoimi potrzebom i przyzwyczajeniom przy wybieraniu konkretnych modeli maszynek. Przy wyborze droższych produktów elektrycznych warto przeanalizować parametry, szczególnie gdy masz twardy i „niesforny” zarost – wszak golenie nie musi być drogą przez mękę, która sprawi, że wcale nie będziesz dobrze wyglądać.

Redakcja SKConstruction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *