Komfort zaczyna się od stóp – pracuj wygodnie w butach roboczych

Jesteś profesjonalistą? Znasz się na tym co robisz i wykonujesz swoją pracę rzetelnie? Ja tak. Dobrze też zdaje sobie sprawę, że im wyższy komfort pracy tym lepsze jej efekty. Dotyczy to nie tylko bezpiecznego otoczenia, ale także odzieży i obuwia, w którym pracuję. Wiem, że zasady BHP, to nie tylko zbiór wymyślnych przepisów, ale realne określenie zasad, które mają chronić moje życie i zdrowie. Dlatego zawsze staram się pracować w odpowiednich butach.

Po co mi buty robocze?

Niezależnie od tego czy pracuję w terenie, czy w zamkniętym pomieszczeniu, dbam o komfort i bezpieczeństwo, zakładając specjalistyczne obuwie. Dotychczasowe doświadczenie sprawia, że najchętniej sięgam po buty robocze BHP z oferty producenta Demar24.pl. Zróżnicowana oferta tego producenta pozwala wybrać obuwie na każde warunki i każdy rodzaj pogody, zarówno dla kobiety, jak i mężczy

Jaki rodzaj butów ochronnych wybrać?

To jaki rodzaj butów roboczych wybierzesz zależy oczywiście od warunków Twojej pracy. Wybór jest szeroki: trzewiki, półbuty, sandały, kalosze, śniegowce. Praca w gospodarstwie rolnym nauczyła mnie, że w zależności od zmieniającej się pogody, warto zmieniać obuwie. Jakość obuwia ma bardzo duże znaczenie.

Do cięższych prac rolnych niezawodne są trzewiki, które zabudowane są ponad kostkę i w ten sposób chronią moją stopę przed skręceniem. Moje ulubione trzewiki wykonane są ze skóry odpornej na wilgoć, dzięki temu grząskie podłoże nie jest mi straszne. Wiem, że mogę przejść po zalanym polu i dosłownie mieć suchą stopę. Nie tylko dlatego, że z zewnątrz nie przeniknie ani kropla, ale także, dzięki specjalnym wkładkom wewnętrznym. Wzmocnienia noska i podeszwy chronią przed gwoździami i innymi niebezpiecznymi elementami, na które mogę się natknąć. Odblaskowe elementy świetnie sprawdzają się szczególnie o świcie i wieczorami. Droga wokół gospodarstwa jest źle oświetlona, a dzięki temu czuję się bezpieczniej, ponieważ widać mnie z daleka.

Kolejną para obuwia, które posiadam, są lekkie i przewiewne sandały ochronne, które także posiadają elementy odblaskowe. Dzięki tym sandałom w upalnie dni pracuje mi się o wiele przyjemniej. Wiem, że moja stopa jest chroniona przed smarami i olejami, np. podczas naprawiania usterek w maszynach rolniczych, ale także dzięki systemowi wentylacji, oddycha.

Podczas ulewnych wiosennych i jesiennych dni nie wyobrażam sobie pracy w innym obuwiu niż kalosze. Nie, nie wybieram pierwszych lepszych ze sklepu obuwniczego, sięgam po buty robocze BHP z oferty producenta Demar24.pl. Gumowce robocze fantastycznie sprawdzają się także podczas leśnych wycieczek. Kalosze ochronne są wyjątkowo lekkie, wykonane z PCV, więc odporne na wilgoć. Doskonale leżą na stopie, a dzięki wzmocnieniom wiem, że moje nogi są odpowiednio zabezpieczone przed uderzeniem, zgnieceniem, no i oczywiście, zabrudzeniem.

Posiadanie gospodarstwa rolnego to praca całoroczna. Może w ostatnim czasie nie jesteśmy narażeni na mroźne zimy i kilkudziesięciocentymetrowe zaspy śniegu, ale śniegowce ochronne, to obuwie bardzo przydatne. Moje stopy nie znoszą zimna, dlatego potrzebuję butów, które nie tylko zapewnią mi bezpieczeństwo pracy, ale ochronią przed przemarznięciem i przemoczeniem. Śniegowce mają grubą podeszwę wykonaną z termokauczuku i są bardzo dobrze wyprofilowane. Wnętrze buta jest ocieplone, a cholewka wykonana jest z poliestrowej tkaniny, która nie przemaka.

Warto zainteresować się obuwiem ochronnym, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo i higienę pracy, ale także komfort.

Redakcja SKConstruction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *