Pokrycie dachowe z bitumitu – czy to dobry pomysł?

Dach to jeden z najważniejszych elementów w każdym domu. Bez prawidłowo wykonanego dachu nie ma nawet szans na to, aby zamieszkać we wnętrzach. Powstaje pytanie – z czego powinno zostać pokrycie dachowe? Dachówki ceramiczne, cementowe, czy też blachodachówka? Nie można zapomnieć o tym, że na rynku dostępne jest także pokrycie dachowe z bitumitu.

Tanie pokrycie dachowe bitumiczne

Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, których finanse są ograniczone. Położenie dachu to inwestycja sporych rozmiarów, więc liczyć się będzie dosłownie każdy grosz. Porównując wszystkie typy, jakie dostępne są na rynku, to pokrycie dachowe bitumiczne jest najtańszą opcją z możliwych. Do tego nie trzeba obawiać się o estetykę, ponieważ zawsze będzie się dobrze prezentować. Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu także wtedy, jeżeli pokrycie dachowe nie może być takie ciężkie. Bitumit sprawia, że ten ciężar jest w znaczący sposób zmniejszony. Wiele osób korzysta z tej możliwości, ponieważ tak lekkie pokrycie jest doskonałą alternatywą dla blachodachówki. Wielu inwestorów zgodnie uznaje, że blacha na dachu nie prezentuje się w odpowiedni sposób. Lepsze jest pokrycie bitumiczne, któremu pod względem estetyki nic nie można zarzucić.

Doskonała izolacja akustyczna

Pokrycie bitumiczne ma również tę przewagę, że jest bardzo ciche. Wystarczy tylko przejść się na poddasze (o ile jest ono w domu), aby przekonać się, że ma się do czynienia z materiałami wykończeniowymi, które zapewniają doskonałą izolację akustyczną. We wnętrzach na pewno nie będzie słychać żadnych opadów deszczu lub nawet gradu. Warto również nadmienić, że doskonale sprawdza się ono w przypadku śniegu. Tzn. nie trzeba obawiać się tego, że hałdy śnieg nagle spadną z dachu komuś na głowę. Całość zostanie zatrzymana na górze do momentu wystąpienia roztopów. Wtedy wszystko będzie spływać powoli rurami i rynnami w dół.

Pokrycie dachowe z bitumitu dla domów tradycyjnych

To właśnie w przypadku takich domów najczęściej można obserwować ten charakterystyczny materiał wykończeniowy, który może występować w jednej z dwóch form – sześciokąta, jak również karpiówki. Osoby, które nie mają pewności tego, jak takie pokrycie dokładnie wygląda, powinny wybrać się w Tatry. To właśnie tam jest ono stosowane, na lokalnych domach.

Należy jednak pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na posypkę znajdującą się na tego typu pokryciu. Tak, aby czarny bitumit nie prześwitywał na zewnątrz. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z kolorowymi płytkami, może to być szczególnie widoczne.

Materiał zewnętrzny

Redakcja SKConstruction