Prefabrykowana więźba dachowa – dlaczego warto ją wybrać?

Choć do niedawna budowa dachu opierała się głównie na tradycyjnej więźbie, przygotowywanej na placu budowy, dziś coraz większą popularnością cieszą się prefabrykowane konstrukcje dachowe. To rozwiązanie ma sporo zalet, które decydują o jego przewadze. Oto kilka z nich!

Większe możliwości więźby prefabrykowanej

Więźba dachowa wykonana z prefabrykatów daje znacznie większe możliwości niż dach, który powstał w technologii tradycyjnej. Rozpiętość konstrukcji pozwala na swobodne zaaranżowanie przestrzeni, bez konieczności zastosowania słupów podtrzymujących. To sprawia, że prefabrykaty można wykorzystać nie tylko przy budowie domów i budynków mieszkalnych, ale także w obiektach sportowych, halach magazynowych czy w dużych budynkach inwentarskich.

W ten sposób można wykonać zarówno dachy dwuspadowe, jak i dachy kopertowe, które cechują się znacznie wyższą odpornością na warunki atmosferyczne, w tym silne, huraganowe wiatry. W dodatku sam sposób ich montażu sprawia, że można zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy, w porównaniu do dachów wykonanych metodą ciesielską na placu budowy. Jest to więc tańsze i szybsze rozwiązanie niż tradycyjny sposób budowy dachów.

Bezpieczna konstrukcja

Cały proces produkcji więźby dachowej z prefabrykatów sprawia, że cechuje się ona wysoką precyzją wykonania, a także ma gwarancję trwałości i solidności. Wszystkie elementy prefabrykowane muszą być wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów i poddane procesowi suszenia w odpowiedniej wilgotności oraz impregnacji. To sprawia, że materiał jest wolny od wilgoci, zarodników grzybów i pleśni, a także larw owadów, dzięki czemu więźba dachowa jest bardziej odporna niż dach montowany tradycyjnie.

Warto podkreślić, że więźby prefabrykowane to rozwiązanie bardzo ekologiczne. Nie tylko ogranicza się w ten sposób ilość zużytego do budowy drewna, ale również obniża się koszty wykonania. W dodatku do ich impregnacji wykorzystywane są zwykle bezpieczne środki ochronne, co sprawia, że wiązary stają się jednym z najbardziej ekologicznych elementów budowy.

Redakcja SKConstruction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *