Nawet w najlepszych maszynach ciężkich mogą zdarzyć się awarie elektryki. Wiele z nich jest na tyle uciążliwych, że uniemożliwia dalsze korzystanie ze sprzętu. Przeprowadzenie diagnostyki i ustalenie, co jest przyczyną usterki, pozwala na trafne i szybkie jej usunięcie. Warto w tym celu odwiedzić autoryzowany serwis oraz sklep z częściami JCB. Wiele z nich można naprawić lub po prostu wymienić na nowe.

Naprawa w serwisie

Kiedy psuje się elektronika w maszynie, pierwszym krokiem jest oddanie jej do naprawy. Właściciele koparek, ładowarek i wózków widłowych JCB mogą udać się do autoryzowanego serwisu Interhandler i skorzystać z profesjonalnej diagnostyki komputerowej. Wsparcie ekspertów jest udzielane w ramach gwarancji i po jej zakończeniu, także dla klientów, którzy skorzystają z jednego z trzech dostępnych pakietów serwisowych. Po ustaleniu przyczyny problemów z elektryką w sprzęcie, możliwe jest wymienienie zepsutych części albo ich remont.  

Zakup nowej części

Wiele zużytych czy zepsutych części elektrycznych w maszynach JCB można wymienić na nowe. Wśród  dostępnych podzespołów są m.in. akumulatory, alternatory, bezpieczniki, cewki, czujniki, moduły, przekaźniki, stacyjki, wtyczki, żarówki, a także przełączniki.  

Powyższe elementy mogą psuć się w wyniku usterek mechanicznych, wyeksploatowania, a także z powodu złych warunków atmosferycznych. Niekorzystnie wpływają na nie wilgoć i niskie temperatury, które prowadzą do zamarzania odsłoniętych przewodów, przecierania wtyczek czy zrywania się kabli. Czasem ich odpowiednie zabezpieczenie i konserwacja wystarczą, aby przetrwały pracę w trudnych warunkach. A kiedy to zbyt mało, wówczas można wymienić zużytą czy zniszczoną część na nową. Na tym etapie dobrze jest zaufać specjalistom z serwisu. Zdarza się, że proponują inwestorom tańsze zamienniki, a nawet podzespoły używane pochodzące ze sprawdzonego źródła.

maszyn JCB

System telemetryczny do monitoringu

Wiele awarii można uniknąć, jeżeli odpowiednio wcześnie się na nie zareaguje. Często usterki ze strony elektryki dają o sobie znać dopiero wtedy, gdy się zepsują. O ich kiepskiej kondycji operator może być informowany z wyprzedzeniem, o ile korzysta z systemu telemetrycznego do monitoringu. 

LiveLink JCB kontroluje stopień zużycia całej maszyny i jej pojedynczych części, co pozwala na pełniejsze wykorzystanie jej możliwości. Dzięki temu, że oprogramowanie dostarcza komunikaty o błędach i przypomnienia o zbliżających się przeglądach szanse na uniknięcie poważniejszych usterek wzrastają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here