Tutaj jesteś

Jak uzyskać najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny przy budowie hali magazynowej?

26 lutego, 2020 Budownictwo

Hale magazynowe są nieodłącznymi elementami każdego przedsiębiorstwa oraz gospodarstwa rolnego trudniącego się produkcją. Dzięki wielkopowierzchniowym obiektom możliwe jest m.in. przechowywanie zarówno półproduktów, jak i gotowych towarów. Na jaką technologię budowlaną się zdecydować planując kolejną inwestycję, aby ta zwróciła się w możliwie jak najkrótszym czasie, a sama hala charakteryzowała się najwyższą jakością wykonania i trwałością?

Obiekty magazynowe o zróżnicowanej konstrukcji

Najczęściej spotykanymi halami magazynowymi są budynki wykonane w technologii murowanej oraz stalowej. Pierwszy wariant, czyli obiekty wznoszone w tradycyjny sposób, mają konstrukcję żelbetową, murowane ściany oraz drewnianą więźbę dachową, natomiast samo jej poszycie najczęściej wykańczane jest blachą trapezową. Takie budynki cechuje bardzo wysoka trwałość, dobra izolacja termiczna oraz akustyczna, a także ogniotrwałość.

Obiekty stalowe, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są w całości z prefabrykowanych elementów stalowych. Ich masa jest zdecydowanie niższa niż w przypadku hal murowanych, ale pozostałe cechy stoją na niemal równie wysokim poziomie. Jest to możliwe do osiągnięcia za sprawą wdrożenia nowoczesnych technologii produkcyjnych oraz zastosowaniu rozwiązań podnoszących komfort użytkowania.

borga.pl

Konstrukcje stalowe – najlepszy stosunek jakości do ceny

Budowa hali magazynowej wcale nie musi być procesem długotrwałym. Obiekt wykonany ze stali może być oddany do użytku nawet po kilku miesiącach, dzięki czemu inwestycja zacznie się zwracać zdecydowanie szybciej niż miałoby to miejsce przy wyborze budynku murowanego. Wszystkie elementy użyte do budowy hali stalowej są odpowiednio zabezpieczone przed korozją, a zespół wykwalifikowanych pracowników dba o ich precyzyjny montaż, dzięki czemu eliminowane jest ryzyko powstania jakichkolwiek uszkodzeń podczas wznoszenia obiektu. Budowa hali ze stali to również niższe koszty inwestycyjne, m.in. dzięki mniejszej liczbie pracowników zaangażowanych w konkretne zlecenie oraz brak konieczności używania ciężkiego sprzętu budowlanego na placu. Ponadto, obiekty stalowe wykonane są w konstrukcji modułowej, co pozwala na ich łatwą rozbudowę, a nawet daje możliwość ich przeniesienia w inne miejsce, jeśli tylko przedsiębiorca będzie miał taką potrzebę.

Kompleksowa realizacja inwestycji wpływa na obniżenie kosztów

Zaangażowanie w realizację całego zlecenia wyłącznie jednej firmy również skutkuje redukcją kosztów dla przedsiębiorcy. Dlatego już na etapie planowania kolejnej inwestycji, jaką jest budowa hali magazynowej, warto znaleźć doświadczoną firmę, która zajmie się wszystkimi niezbędnymi pracami. Takie przedsiębiorstwa jak np. Borga (https://www.borga.pl/hale-stalowe/magazynowe/) korzystają z komponentów najwyższej jakości i wykonują każde powierzone im zlecenie kompleksowo, zaczynając od rozpatrywania potrzeb właściciela firmy i załatwienia niezbędnych formalności, a na odbiorze gotowego budynku kończąc.

Jak powiesić obraz bez wiercenia? Sprytne sposoby na dekoracje ścian

admin

Nasz zespół tworzy treści, które obejmują nie tylko budownictwo, ale również tematy związane z nieruchomościami, wystrojem wnętrz i ogrodów, a także przemysłem budowlanym. Nasi redaktorzy to eksperci w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe i szeroką wiedzę. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom wartościowych i merytorycznych artykułów, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji i dostarczają inspiracji do realizacji własnych projektów. Każdy artykuł jest starannie przygotowany i weryfikowany, aby spełniał najwyższe standardy jakości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?