Na co zwrócić uwagę wypożyczając agregaty prądotwórcze?

W Polsce jest bardzo duże zapotrzebowanie na agregaty prądotwórcze, dlatego też na rynku pojawia się wiele rzetelnych firm, które specjalizują się nie tylko w dystrybucji tego sprzętu, ale również w wynajmie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co zależy zwrócić szczególną uwagę podczas dzierżawy agregatów i jakie są ich największe atuty.

Odpowiednia moc agregatu

Jak łatwo się domyśleć w pierwszej kolejności warto skupić się na tym, aby wybrać agregat prądotwórczy, który dostarczy odpowiednią moc. Aby obliczyć odpowiednią moc należy skorzystać z pomocy specjalnych tabliczek znamionowych poszczególnych agregatów. To właśnie na tabliczkach można znaleźć wszystkie niezbędne informacje o średnim poborze energii i nie tylko. Aby obliczyć optymalną moc danego agregatu należy oczywiście zsumować wszystkie wartości. Do domowych zastosować warto wypożyczyć generatory o mocy 5,5 kW. Na placu budowlanym niezbędne będą jednak modele o większej mocy. 

Napięcie agregatu prądotwórczego

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest napięcie agregatu prądotwórczego. W dzisiejszych czasach większość firm na rynku oferuje wynajem agregatów jednofazowych 230V, które doskonale radzą sobie z obsługą sprzętu gospodarstwa domowego, jak i również generatory trójfazowe 400V, które z kolei wykorzystywane są głównie do odbiorników o dość dużej mocy. Osoby, które nie mają zielonego pojęcia jaki agregat wybrać powinny skorzystać z fachowego doradztwa. 

O czym należy pamiętać?

Aby agregaty prądotwórcze mogły pracować trzeba dostarczyć im oczywiście odpowiednie paliwo. Jak łatwo się domyśleć im więcej sprzętu podłączymy do agregatu, tym więcej paliwa będzie zużywać. Z praktycznego punktu widzenia najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie agregatów tańszych w eksploatacji. Mowa tutaj przede wszystkim o modelach z silnikiem wysokoprężnym. 

Sprawdzone systemy bezpieczeństwa

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby przy wynajmie agregatów prądotwórczych zwrócić uwagę na systemy bezpieczeństwa, które odgrywają bardzo ważną rolę. Dużą zaletą dzierżawy agregatów prądotwórczych jest właśnie to, że firmy oferują wysokiej jakości sprzęt, który spełnia wszystkie wymogi BHP. Każdy profesjonalny agregat powinien posiadać nie tylko wyłącznik różnicowoprądowy, ale również wyłącznik magnetyczno-termiczny, który odpowiedzialny jest za zabezpieczenie prądnicy. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za nowoczesnymi agregatami prądotwórczymi, które posiadają automatyczną stabilizację napięcia. Nie można zapominać również i o tym, że dobry agregat powinien charakteryzować się również dużą odpornością na niekorzystne warunki pogodowe. Niektóre modele podczas swojej pracy generują bardzo duży hałas, dlatego też warto rozejrzeć się za modelami, które wyposażone są w specjalną obudowę wyciszającą. Praca przy dużym hałasie może być naprawdę bardzo uciążliwa. Oferta agregatów do wynajęcia na szczęście jest bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu każdy może wybrać porządny sprzęt, który zaspokoi jego oczekiwania. 

Porady przygotowała dla nas firma: https://www.drial.pl/uslugi/wynajem-agregatow

Redakcja SKConstruction