Okna PCV

ybierając okna do swojego domu często zastanawiamy się, na co się zdecydować? Na rynku dostępne są setki materiałów, kształtów, wymiarów i typów. Niedoświadczony klient często nie wie na jaki produkt się zdecydować. Okna PCV to popularny i sprawdzony produkt, który chcemy dziś każdemu przybliżyć. Dają one możliwość dowolnej konfiguracji i pełnej swobody wyboru.

Okna PCV – jak to działa?

PCV, czyli tworzywo poliestrowo-szklane, to materiał cechujący się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Jest to ich ogromna zaleta. Współczynnik przenikania ciepła zależy od kilku parametrów:

  • liczba komór
  • układ komór
  • wzmocnienie

Im niższy współczynnik przenikania ciepła tym lepiej. Okna są wtedy bardziej energooszczędne. Jeśli chodzi o liczbę komór, powinna być ona jak największa. Zazwyczaj są to produkty pięciokomorowe lub sześciokomorowe. Jeśli nie są dodatkowo wzmacniane, tak jak okna PCV, to ich współczynnik również jest niższy.
A więc decydując się na taki produkt mamy pewność, że nie przepłacimy za energię cieplną. Kolejnym atutem jest duża dowolność w wyborze modeli i kształtów profilów okiennych.

Jaki model wybrać?

W tej kwestii wiele zależy od plany domu oraz od osobistych preferencji. Wiele rzeczy możemy dostosować. Jednym z takich elementów są krawędzie ram okiennych. Frezowanie, proste lub ostre zakończenie, a może wyoblone? Następny krok: kolor. Szerokie gamy kolorystyczne w wykończeniu matowym lub z połyskiem. Idealny odcień dobrany do elewacji domu to nic trudnego! Oprócz koloru ram okiennych, możemy wybrać również kolor uszczelek. Nie mamy tu aż takiego wyboru, ale nie jest to tak istotne. Do naszej dyspozycji jest czarny, szary oraz brązowy.
Istnieje również możliwość zastosowania okleiny na ramach. Możemy wtedy stworzyć imitację drewna. Gdy już zdecydujemy się na wygląd okna, dobieramy do niego klamki. Odpowiedni kształt i kolor i wszystko gotowe. Teraz pozostaje czekać na realizację zamówienia.
Konfiguracja okna obejmuje również dodatkowe mechanizmy, jakie pragniemy wprowadzić do naszego modelu. Jest to kwestia indywidualna i do ustalenia ze sprzedającym. Trzeba się jedna liczyć z dodatkowymi kosztami. Warto jednak przemyśleć zabezpieczenia przed włamaniem jeśli na przykład mieszkamy na parterze. Lepsza termoizolacja również w przyszłości może skutkować niższymi rachunkami za ciepło. Taka inwestycja zabezpieczy nas przed późniejszymi kosztami.

Czy warto wybrać okna PCV?

Okna PCV to produkt spełniający oczekiwania każdego. Cennik jest bardzo rozległy i zależy od naszej konfiguracji modelu. Od kilkuset złotych do paru tysięcy. Dzięki temu okna są dostępne dla kupujących z ograniczonym budżetem, jak i bogatszych konsumentów. Mimo, że okna wytwarza się z materiału poliestrowo-szklanego, to dzięki bogatej ofercie konfiguracyjnej możemy stworzyć model przypominający zupełnie inne tworzywo, jak na przykład drewno! To kolejny atut tego produktu, który zdecydowanie przemawia za decyzją o jego zakupie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here