Tutaj jesteś

W jaki sposób wykorzystać kratki tarasowe w Twoim ogrodzie?

26 czerwca, 2020 Ogród

Kratki tarasowe to innowacyjny produkt przeznaczony w szczególności d zadań związanych z małą architekturą ogrodową. Materiał wykończeniowy o modułowej budowie składa się z drewnianych lub kompozytowych lameli ułożonych na podstawie z trwałego tworzywa sztucznego. Mocowanie poszczególnych elementów umożliwiają boczne wypustki. Jak wykorzystać zalety kratek tarasowych na swojej posesji?

Sposób na szybką renowację posadzki zewnętrznej

Rozpocząłeś budowę tarasu, jednak nie udało się zakończyć prac przed rodzinną uroczystością lub wizytą ważnych gości? A może chcesz w szybki i niezbyt kosztowny sposób przeprowadzić remont balkonu lub werandy? Kratki tarasowe umożliwią Ci ułożenie nowej okładziny podłogowej w ekspresowym tempie. Nie potrzebujesz do tego żadnych narzędzi ani klejów – wystarczy, że wykorzystasz boczne łączenia modułów. System mocowania jest na tyle stabilny i trwały, że nie musisz obawiać się o ruchomość posadzki.

To rozwiązanie sprawdzi się zarówno na stałe, jak i tymczasowo. Jeśli cenisz trwały efekt, nie musisz obawiać się o wytrzymałość okładziny – wysokiej jakości produkty są odporne na wilgoć, termity i uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli zaś po jakimś czasie zechcesz wznowić prace remontowe, demontaż kratek tarasowych będzie równie szybki i prosty, co ich ułożenie.

Bezpieczna posadzka wokół basenu ogrodowego

Jeżeli na posesji lub działce w sezonie letnim trzymasz basen ogrodowy, warto zadbać o bezpieczeństwo jego użytkowników – zwłaszcza gdy z atrakcji korzystają dzieci i seniorzy. Przy pomocy kratek tarasowych z antypoślizgowymi żłobieniami na powierzchni możesz zbudować posadzkę wokół basenu, która umożliwiałaby bezpieczne poruszanie się boso oraz stabilne rozstawienie mebli ogrodowych (np. leżaka czy stolika) w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika. Takie rozwiązanie nie tylko redukuje ryzyko nieszczęśliwych wypadków, ale też wpływa na estetyczny i funkcjonalny wymiar strefy relaksu na świeżym powietrzu.

Kreatywne metody wykorzystania kratek tarasowych

Kratki tarasowe są niezwykle wszechstronne – decydują o tym zarówno ich doskonałe parametry techniczne, jak i łatwy sposób montażu oraz demontażu modułów. W praktyce oznacza to, że opcji ich wykorzystania jest bardzo wiele. W kwestii planowania małej architektury ogrodowej ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Kratki tarasowe pomogą Ci w zbudowaniu wielu trwałych bądź sezonowych konstrukcji na posesji przy domu lub działce. Wykorzystasz je np. jako podłogę do altany czy pergoli, a nawet parkiet taneczny podczas grillowania z przyjaciółmi. Modułowa posadzka sprawdzi się także w przestrzeni publicznej – zwłaszcza do budowania tymczasowych stanowisk promocyjno-sprzedażowych na różnego rodzaju targach i wydarzeniach.

Czujesz, że zainspirowały Cię przedstawione powyżej pomysły? Jakościowe kratki tarasowe możesz nabyć np. tutaj: https://dlh.pl/deska-tarasowa/kratki-tarasowe-i-deski-na-stelazu.html. Skompletuj zestaw modułów w wybranej kolorystyce i zaaranżuj swoje otoczenie dokładnie tak, jak chcesz!

okulary korekcyjne

admin

Nasz zespół tworzy treści, które obejmują nie tylko budownictwo, ale również tematy związane z nieruchomościami, wystrojem wnętrz i ogrodów, a także przemysłem budowlanym. Nasi redaktorzy to eksperci w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe i szeroką wiedzę. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom wartościowych i merytorycznych artykułów, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji i dostarczają inspiracji do realizacji własnych projektów. Każdy artykuł jest starannie przygotowany i weryfikowany, aby spełniał najwyższe standardy jakości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?