Dom kanadyjski cena w Polsce

W dzisiejszych czasach wybudowanie gotowego domu kanadyjskiego to kwestia trzech miesięcy. Można go wybudować tak szybko, bowiem czas budowy wynikać będzie z zastosowania technologii szkieletowej. Warto zaznaczyć, że ceny domów w systemie kanadyjskim będą nieco różnić się od siebie. Warto dowiedzieć się, od czego zależy oraz ile wynosi cena minimalna takiego domu. Ludzie często zastanawiają się, czy dom kanadyjski jest bardziej opłacalny niż standardowy dom murowany.

Dom kanadyjski cena

Od kilku lat koszt budowy domu kanadyjskiego w stanie surowym o powierzchni około 100 metrów kwadratowych wynosił przynajmniej 100 000-150 000 złotych. Standardowy typ takiego domu jest do kupienia za cenę około 200 000 złotych. W zależności od tego, jaki dom kanadyjski będziemy budowali, jego koszt może być większy bądź mniejszy. W końcowym rozrachunku każdy dom może być nieco inny. Nie jest to spowodowane tylko powierzchnią użytkową domku, ale również szeregiem innych czynników. Należy pamiętać o fakcie, że dom kanadyjski pod klucz jest droższy, bowiem jego standardowa cena wyniesie około 300 000 złotych. Różnice w cenie będą wynikać głównie z rozłożenia ogólnych kosztów budowy, a także zamontowania elementów stałych. Jeżeli mowa o większej powierzchni, to koszty powinny być bardziej rozłożone. Efektem tego będzie mniejsza cena za metr kwadratowy takiego domku.

Co ma wpływ na cenę gotowego domku kanadyjskiego?

Wpływ na cenę takiego domu ma głównie to, że jest on szkieletowy oraz zawiera elementy stałe. Mowa tutaj o łazience czy kuchni. Ponadto koszt budowy zawsze zależy od liczby kondygnacji, pomieszczeń, a także liczby okien. Oprócz tego materiały zastosowane do wykończenia domu mają też ogromny wpływ na końcową cenę. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób obniżyć koszt budowy domku w stylu kanadyjskim. Można cenę zniżyć w przypadku, gdy dom będzie pełen otwartych przestrzeni – jeżeli ograniczona zostanie liczba pomieszczeń działowych. Jeżeli chcemy obniżyć koszt wybudowania takiego domku, warto będzie rozsądnie dobrać wielkość, a także liczbę okien. Najlepiej, jeśli będą one dawać dostatecznie sporo światła, lecz nie warto będzie z tym przesadzać. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że najtańszy dom kanadyjski to dom parterowy, bowiem wybudowanie poddasza wymusi konieczność umieszczenia droższego stropu – takiego, który będzie mocniejszy. Jeżeli chcemy obniżyć cenę, dobrym ruchem będzie wybranie standardowego dachu dwuspadkowego. Skomplikowane dachy będą droższe.

Przeczytaj więcej na fotosos.pl

Redakcja SKConstruction