Energooszczędne okna – czysty zysk

W ostatnich latach coraz więcej osób szuka sposobów na zmniejszenie rachunków. Inwestując w nowoczesne rozwiązania można szybko zapewnić sobie zwrot pieniędzy w postaci niskich opłat za prąd czy ogrzewanie. Z tego powodu instalujemy fotowoltaikę, dbamy o dobre ocieplenie budynku i montujemy energooszczędne okna PVC.

Ciepły dom i zdrowy mikroklimat

Zimą, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza, robimy wszystko, by się ogrzać. Podkręcamy kaloryfery i wyciągamy ciepłe swetry, by nie czuć nieprzyjemnego chłodu. Niestety, w efekcie powietrze wewnątrz mieszkania jest suche, na czym cierpią nasze śluzówki i drogi oddechowe, a my żyjemy pełni obaw co do wysokości najbliższego rachunku za ogrzewanie.

Na szczęście problem ten można łatwo rozwiązać, jeśli zamiast zwykłych okien zdecydujemy się na montaż okien energooszczędnych, które zmniejszają straty energii, dzięki czemu nie musimy podkręcać ogrzewania na maksimum. Wysoki stopień izolacji cieplnej sprawia, że temperatura wewnątrz pomieszczenia przez długi czas jest komfortowa, bez konieczności podgrzewania, a dodatkowo system nawiewników dba o właściwy, zdrowy mikroklimat.

Optymalna konstrukcja okien energooszczędnych połączona z prawidłowo przeprowadzonym ciepłym montażem pozwala całkowicie zlikwidować mostki termiczne, dzięki czemu nie dochodzi do osadzania się wilgoci na powierzchni szyby, zapobiegając tworzeniu się pleśni wewnątrz pomieszczenia oraz dbając o utrzymanie prawidłowego mikroklimatu, co jest szczególnie istotne dla alergików, niemowląt, małych dzieci i osób z problemami oddechowymi.

Energooszczędne okna PCV (a właściwie okna PVC) mogą ograniczyć straty ciepła niemal o połowę, w porównaniu do klasycznych okien. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie znacznie się zmniejszają, a inwestycja zwraca się już po kilku latach. Możemy też zapomnieć o mrożących krew w żyłach dopłatach za ogrzewanie w sezonie zimowym.

Ekologiczne okna energooszczędne

Okna energooszczędne składają się przeważnie z minimum sześciokomorowego profilu i potrójnego pakietu szybowego wraz z potrójnym uszczelnieniem. Stosowana jest także technologia pianowania (Foam Inside), która dodatkowo uszczelnia wnętrze profilu. Dzięki temu osiągają doskonały współczynnik przenikania ciepła – Uw zbliżone do 0,68 W/m2K. W praktyce przekłada się to nie tylko na nasze finanse, ale również na ekologię.

Budując dom pasywny, a nawet po prostu wybierając okna energooszczędne ograniczamy wytwarzanie energii cieplnej i tym samym zmniejszamy emisję zanieczyszczeń do atmosfery. To niewielki krok, który pozwala nam powoli zmieniać swoje życie na bardziej ekologiczne.

Redakcja SKConstruction