Hale magazynowe są nieodłącznymi elementami każdego przedsiębiorstwa oraz gospodarstwa rolnego trudniącego się produkcją. Dzięki wielkopowierzchniowym obiektom możliwe jest m.in. przechowywanie zarówno półproduktów, jak i gotowych towarów. Na jaką technologię budowlaną się zdecydować planując kolejną inwestycję, aby ta zwróciła się w możliwie jak najkrótszym czasie, a sama hala charakteryzowała się najwyższą jakością wykonania i trwałością?

Obiekty magazynowe o zróżnicowanej konstrukcji

Najczęściej spotykanymi halami magazynowymi są budynki wykonane w technologii murowanej oraz stalowej. Pierwszy wariant, czyli obiekty wznoszone w tradycyjny sposób, mają konstrukcję żelbetową, murowane ściany oraz drewnianą więźbę dachową, natomiast samo jej poszycie najczęściej wykańczane jest blachą trapezową. Takie budynki cechuje bardzo wysoka trwałość, dobra izolacja termiczna oraz akustyczna, a także ogniotrwałość.

Obiekty stalowe, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są w całości z prefabrykowanych elementów stalowych. Ich masa jest zdecydowanie niższa niż w przypadku hal murowanych, ale pozostałe cechy stoją na niemal równie wysokim poziomie. Jest to możliwe do osiągnięcia za sprawą wdrożenia nowoczesnych technologii produkcyjnych oraz zastosowaniu rozwiązań podnoszących komfort użytkowania.

borga.pl

Konstrukcje stalowe – najlepszy stosunek jakości do ceny

Budowa hali magazynowej wcale nie musi być procesem długotrwałym. Obiekt wykonany ze stali może być oddany do użytku nawet po kilku miesiącach, dzięki czemu inwestycja zacznie się zwracać zdecydowanie szybciej niż miałoby to miejsce przy wyborze budynku murowanego. Wszystkie elementy użyte do budowy hali stalowej są odpowiednio zabezpieczone przed korozją, a zespół wykwalifikowanych pracowników dba o ich precyzyjny montaż, dzięki czemu eliminowane jest ryzyko powstania jakichkolwiek uszkodzeń podczas wznoszenia obiektu. Budowa hali ze stali to również niższe koszty inwestycyjne, m.in. dzięki mniejszej liczbie pracowników zaangażowanych w konkretne zlecenie oraz brak konieczności używania ciężkiego sprzętu budowlanego na placu. Ponadto, obiekty stalowe wykonane są w konstrukcji modułowej, co pozwala na ich łatwą rozbudowę, a nawet daje możliwość ich przeniesienia w inne miejsce, jeśli tylko przedsiębiorca będzie miał taką potrzebę.

Kompleksowa realizacja inwestycji wpływa na obniżenie kosztów

Zaangażowanie w realizację całego zlecenia wyłącznie jednej firmy również skutkuje redukcją kosztów dla przedsiębiorcy. Dlatego już na etapie planowania kolejnej inwestycji, jaką jest budowa hali magazynowej, warto znaleźć doświadczoną firmę, która zajmie się wszystkimi niezbędnymi pracami. Takie przedsiębiorstwa jak np. Borga (https://www.borga.pl/hale-stalowe/magazynowe/) korzystają z komponentów najwyższej jakości i wykonują każde powierzone im zlecenie kompleksowo, zaczynając od rozpatrywania potrzeb właściciela firmy i załatwienia niezbędnych formalności, a na odbiorze gotowego budynku kończąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here