Metody aranżowania małych łazienek

Łatwiej projektuje się oczywiście te większe pomieszczenia, co nie znaczy, że nie jesteś w stanie stworzyć komfortowej i funkcjonalnej przestrzeni przy dysponowaniu niewielkim metrażem. Mała łazienka też może być piękna! Aby tak ją utworzyć, musisz jednak dokładnie przemyśleć jej projekt. Aranżacja małej łazienki wymaga włożenia w nią większej pracy. Gdy musisz liczyć się z ograniczającą cię przestrzenią, nie możesz sobie pozwolić tak dosłownie na wszystko.

Już podczas dobierania poszczególnych urządzeń sanitarnych jesteś w stanie tak zadziałać, by wpływały one korzystnie na wygląd małego pomieszczenia i nie zabierały cennej przestrzeni. Zamiast wybierać klasyczną zabudowaną kabinę, wybierz tą bez brodzika. Szyby prysznica mogą zostać przymocowane bezpośrednio do podłogi. Duże szklane tafle fantastycznie powiększą pomieszczenie. Będą w nim wręcz niezauważalne, podczas gdy klasyczny prysznic na pewno zaburzyłby nieco harmonię wnętrza.

A skoro jesteśmy już w temacie szklanych powierzchni, no to koniecznie warto tu od razu wspomnieć o lustrach, które doskonale pasują właśnie do niewielkich pomieszczeń. Aranżacja małej łazienki dzięki nim może wiele zyskać. A nikt nie mówi, że lustro trzeba wieszać wyłącznie nad samą umywalką. Jeżeli chcesz, możesz wypełnić taką szklaną taflą niemalże całą powierzchnię wybranej ściany. Szkło zastosuj też w innych dodatkach. Sięgnij po wykonane z niego lampy, świeczniki albo plafony. Szklane dekoracje są nie tylko piękne, ale przy tym na tyle przejrzyste i subtelne, że nigdy nie nie zabierają wolnej i cennej przestrzeni.

nuclearts.pl

Redakcja SKConstruction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.