Ogrzej swój dom gazem – walka ze smogiem

Decyzja, o tym, jaki sposób ogrzewania naszej nieruchomości wybierzemy, powinna zostać podjęta już na początkowym etapie budowy domu. To, na jakie ogrzewanie się zdecydujemy, może wpłynąć na komfort, koszty i na trwałość instalacji. Dla wielu osób coraz istotniejsza jest też kwestia ekologii.

Zalety ogrzewania gazem

Jeśli decydujemy, iż chcemy skorzystać z konwencjonalnych źródeł energii, warto rozważyć montaż instalacji gazowej. Ogrzewanie gazowe jest najbardziej przyjazne dla środowiska naturalnego i praktycznie bezobsługowa. Jest to wygodne rozwiązanie, jeśli budynek posiada dostęp do sieci gazowej, jeśli natomiast takiej sieci nie ma w naszej okolicy, konieczne staje się postawienie zbiornika z gazem płynnym. Koszty instalacji ogrzewania gazowego są wysokie, jednak dla użytkownika taka instalacja wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim ogrzewanie gazem jest relatywnie tanie, ale nie tylko to – kotłownia gazowa zajmuje niewiele miejsca, ogrzewanie nie wymaga ciągłego doglądania, a miejsce jest czyste. Aby móc podłączyć instalację gazową, konieczne jest najpierw wystąpienie do dostawcy gazu z wnioskiem o ustalenie warunków przyłączenia do sieci, a po ustaleniu tych warunków wniosek o zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej. Następnie przygotowuje się projekt techniczny, który należy zgłosić do odpowiedniego organu. Oczywiście na końcu taka instalacja musi zostać pozytywnie zaopiniowana przez pracownika Zakładu Kominiarskiego, by jej użytkowanie było całkowicie bezpieczne dla domowników.

Tona

Redakcja SKConstruction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.