Jaki sprzęt BHP jest niezbędny na budowie?

Jesteś pracownikiem budowy? A może jesteś jej kierownikiem? Nie ważne, jakie zajmujesz stanowisko, zawsze powinieneś być wyposażony w odpowiedni sprzęt oraz strój. 

Praca na budowie jest niebezpieczna i podczas nawet chwilowej nieuwagi może dojść do poważnego wypadku. 

Dlatego ten odpowiedni sprzęt jest taki istotny i każdy powinien wybrać dobry sklep BHP, w którym można kupić wszystkie potrzebne elementy najwyższej jakości.

Jakie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz właśnie w tym artykule. 

Ubrania robocze – jaskrawe kolory zapewnią widoczność 

Na terenie budowy bardzo łatwo jest znaleźć pracowników. Wszystko za sprawą odzieży roboczej, która ich wyróżnia. Ubrania robocze odblaskowe zazwyczaj są w kolorze żółtym lub czerwono-pomarańczowym.  

Taka odzież ochronna także posiada odblaski, aby każda z osób zatrudnionych mogła być widoczna nawet po zmroku. 

Dzięki takiej odzieży ochronnej roboczej pracownik nie musi martwić się o swoje prywatne ubrania. 

Zapewnia także bezpieczeństwo przez szkodliwymi substancjami oraz niebezpiecznymi czynnikami, które mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia. 

Dodatkowo zabezpiecza ciało przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Okulary ochronne – podstawowe wyposażenie pracowników 

Na budowie dzieje się wiele rzeczy, dlatego też każdy pracownik powinien chronić tak wrażliwą część ciała, jaką są oczy. 

Okulary powinny być wyposażone w osłonki, które zabezpieczą oczy przed dostaniem się do nich wszelkiego rodzaju pyłów, odprysków czy cieszy. 

Jeśli chcesz, aby okulary ochronne były wytrzymałe najlepszym rozwiązaniem będzie wybór produktów wykonanych z odpornego poliwęglanu.

Okulary powinny być dopasowane i nie przesuwać się. To zapewni bezpieczeństwo każdego dnia na budowie. 

Takie akcesoria powinien zapewnić każdy sklep z BHP, nie ważne czy jest mały czy duży, ponieważ okulary ochronne, to jedne z podstawowych elementów. 

Maski ochronne – zabezpiecz swoje drogi oddechowe

Maski ochronne są bardzo ważnym elementem, w który powinien być wyposażony każdy pracownik budowy. 

Taki dodatek doskonale sprawdza się przy ochronie dróg oddechowych. Jeśli pracujesz na budowie, to wiesz ile pyłu i kurzu unosi się w powietrzu. Dlatego też ważne jest, aby zabezpieczyć drogi oddechowe, aby nie wdychać zanieczyszczonego powietrza. 

Co więcej, długotrwałe przebywanie w takich warunkach bez prawidłowej ochrony może skutkować różnego rodzaju chorobami dróg oddechowych. 

Aby spełniać dobrze swoją rolę, maska ochronna powinna być szczelna. Oznacza to, że powinna przylegać i być dopasowana do kształtu twarzy użytkownika. 

Rękawice ochronne – zachowaj swoje dłonie w dobrym stanie 

Praca na budowie, to w szczególności praca dłońmi. Dlatego powinieneś postarać się, aby je dobrze ochronić. 

Tu na pomoc przychodzą rękawice ochronne, które zabezpieczą przed skaleczeniami i podrażnieniami skóry. 

Ważne jest także, aby takie rękawice były dopasowane do dłoni. Powinny być także wykonane z odpowiedniego materiału, aby się nie ślizgał i zapewnił dobry chwyt. 

Powinny także zapewnić swobodę ruchu, aby pracownik mógł wykonać wszystkie swoje zadania komfortowo. 

Kaski ochronne – zabezpiecz swoją głowę 

Kask jest najważniejszym elementem, bez którego żaden pracownik nie może się obejść. 

Na budowie nawet osoby, które odwiedzają ten teren, mają obowiązek założyć kask ochronny. 

Taki element ochroni głowę przed uderzeniami i spadającymi przedmiotami. W takim miejscu najczęściej przedmioty spadają z dużej wysokości, a co za tym idzie z większą siłą. Dlatego też możliwość doznania urazu jest dużo większe.

Każdy sklep z BHP powinien zaoferować wysokiej jakości kaski dla szefa budowy, który chce wyposażyć w nie swoich pracowników. Jest to jego obowiązek, ponieważ musi zapewnić zatrudnionym osobom odpowiednie zabezpieczenie.

Jak widzisz wybór sprzętu na budowę jest bardzo istotne. Dlatego też powinieneś wybrać godny zaufania sklep BHP. Kraków czy Warszawa to duże miasta, w których na pewno znajdziesz dobre oferty. Mimo to najczęściej klienci wybierają i szukają ofert w internecie, ponieważ tak jest najwygodniej, a często i najtaniej. 

Redakcja SKConstruction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.